Tak na dnešek jsem vám připravila nějakou tu potěchu pro oko, s lehkými komentáři...

 

Máme to štěstí bydlet v ráji uprostřed betonové džungle. Téměř v centru města, ale na zeleném kopci, odtrženi od hluku dálnic… Zeleň, obklopující náš dům, ovšem není park, ale ze strany, kterou můžete teď vidět, je to čínský hřbitov. Pověrčiví lidé by tu asi bydlet nechtěli, ale já to vidím spíš romanticky... :-)

 

Proto se můžu po ránu kochat takovýmto výhledem. A to já moc ráda!

 

 

 


 

 

 

 

Další krásné místo. Pantai Cherating, náš oblíbený relax u moře… čistá pláž i voda. A především se vám nestane, že by po vás na pláži šlapaly turistické výpravy, protože i o turistické sezoně je tu velmi klidno (tedy nepočítám-li večery, kdy se celá ves i s turisty sejde v jednom ze tří místních barů a všem je pak celý den tak špatně, že není divu, že je na pláži klid… zkuste si někdy kocovinu léčit poledním sluníčkem na pláži).

 

Moře mě fascinuje, uklidňuje, inspiruje… zkrátka to pravé ořechové pro mě. Někdo rád hory, někdo televizní seriály, já pláže a moře. Tichá romantická místa, kde můžu přemýšlet obklopena přírodou, procházet se, odpočívat... a díky svému manželovi, kterého povalování dlouho nebaví, sem tam provozovat nějaký ten sport. Ale můj nejoblíbenější sport je nakonec stejně hledání mušlí na pláži, v lehkém tempu sběratele… přece se na dovolené nestrhnu J

 

A když už jsme u těch zázraků matky přírody, přidávám pár obrázků pro milovnice kytiček a flóry vůbec...

 

 

         

   

 

Dvě zajímavé ORCHIDEJE              a jedna ještě zajímavější RAFLEZIE

 

 

 

 

Předchozí díl naleznete ZDE.

Reklama