Každá asi máme jinou představu o mužské kráse. Leckterá se jistě ráda ohlédne za „pěkně stavěným“ chlapem. Málokteré ženě ovšem učarují naolejovaná těla kulturistů. A přesto jsou někteří muži tímto vzhledem doslova posedlí. V posledních několika letech se však jejich ideálem stal nikoliv nějaký dospělý svalovec, ale klučík na počátku své slavné kariéry teprve šestiletý. I mezi „slabším“ pohlavím má tento malý Herkules své obdivovatelky. Pro mnohé ženy je ovšem živoucí ukázkou zvěrstev, která jsou schopni rodiče páchat na vlastních dětech.

Počátek kariéry
Richard Sandrak se narodil 15. dubna 1992 na Ukrajině. Jeho otcem byl trenér bojových sportů Pavel Sandrak a matkou bývalá gymnastka Lena. Už v raném dětství, jako batole, prý překvapil rodiče i lékaře tím, že se při ošetření prakticky nedal udržet. A tak se Pavel s Lenou, alespoň podle svých slov, rozhodli rozvinout chlapcův potenciál. Když byly Richardovi dva roky, odstěhovali se do USA. Maminka neustále zvyšovala dítku ohebnost kloubů a tatínek s chlapcem posiloval a trénoval bojová umění. To vše, jak se dušují rodiče, bez užití jakýchkoliv zakázaných látek.

Malý mutant
Přestože Richard prošel řadou lékařských testů, které neprokázaly, že by kdy používal nelegální prostředky podporující růst svalů, mnozí lékaři výsledkům nevěří. „Není problém přijít na testy „čistý“, když víte, že vás čekají,“ říkají odborníci na kulturistiku. A není divu, že mnoha lidem přijdou výsledky vyšetření nevěrohodné. Malý Richard měl totiž už v šesti letech muskulaturu dospělého přeborníka a dokázal vzepřít mnohem více, než sám váží. Někteří odborníci ovšem tvrdí, že za Richardovými svaly vězí mutace jednoho specifického genu, omezujícího u normálního člověka růst a množení svalových buněk.

Dětství jako trénink
I kdyby ovšem bylo tvrzení rodičů a zastánců teorie mutace pravdivé a Richard nikdy nepozřel žádná anabolika a steroidy, jeho stravovací režim byl naprosto drastický – pil pouze tekutou stravu složenou z přesně namixovaných složek. Nikdy neochutnal pizzu nebo hamburger. A to vše proto, aby vyhověl přáním svého extrémně přísného otce. Nikdy si také nehrál s dětmi a většinu svého času trávil tréninkem.

Herecká kariéra?
Byla to nakonec Lena, která řekla dost, a po častých hádkách, které občas skončily i fyzickým napadením, se v roce 2006 s Pavlem rozvedla. Tehdy Richardovi skončil drastický režim a chlapec konečně okusil výhody dětství. Ovšem na jeho těle se to podepsalo – ztratil svou úžasnou figuru. A tak když se rozhodl splnit si svůj sen a stát se hercem, jako jeho idol Arnold Schwarzenegger, musel znovu začít s tréninkem – tentokrát však už uměřenějším.

Dnes už se o Richardovi dá říct, že je to sice poněkud přehnaně osvalený, ale relativně pohledný kluk. Následky jeho šíleného dětství se však zřejmě projeví až později. Také herecká kariéra se zatím Richardovi příliš nedaří – těch několik filmů, které natočil, neslavilo přílišný úspěch.

 

Zdroj: http://www.richardsandrak.com/

Co si myslíte o rodičích Richarda Sandraka? Mají rodiče rozvíjet potenciál svých dětí? A do jaké míry se jedná o přirozenou oporu dítěte a kdy už jde o zneužívání – „kradení“ dětství? Znáte nějaké podobné „úspěšné“ dítě?

 

Reklama