Byl jednou jeden a ten šetřil, šetřil, až ušetřil a měl za tři. A jelikož ve dvou se to lépe táhne, rozhodl se, že se ožení a že si najde dobrou hospodyňku, co pro pírko i přes plot skočí. Ale poněvadž i mistr tesař se někdy utne a občas neplatí, že vrána k vráně sedá, našel si ženu marnivou. Sice jí říkal ozdobuj se vědomostmi, a ne oblečením, poučoval ji, že v jednoduchosti je krása, radil, že má jísti do polosyta a píti do polopita a že chudoba cti netratí.

Bylo to, jako kdyby hrachu na zeď sypal. A nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře. Žena je plémě hadí, nejdříve hladí, a potom zradí. I odešla žena k místnímu řezníkovi, neboť byl movitý, a nic jí nevadilo, že šmajdá. Proti gustu žádný dišputát. Vůbec ji nenapadlo, že když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Co naplat, nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. I řekl si muž, že láska kvete v každém věku, a našel si druhou ženu. Komu není rady, tomu není pomoci. Obě ženy byly jedna za osmnáct a druhá bez dvou za dvacet, neboť hloupost a pýcha na jednom stromě rostou. A protože s jídlem roste chuť, řekla druhá žena jednoho večera svému muži: „Zadarmo ani kuře nehrabe," a když po ní před spaním něco chtěl, pravila: Za málo peněz, málo muziky".

Muž čuměl, jako když nadloube volovi. I řekl si, že mnoho psů je zajícova smrt, a vstoupil do spolku odpůrců feminismu. A když ho teď někde potkáte, je s ním řeč jak s posraným tanec. :-))))
 
Kadla


Wow! Tak tohle je dokonalé :))). Děkujeme :).

Tak co, ženy-in, co Vy a přísloví? Žijete podle nich? Nebo ne?

Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

Reklama