Zima ještě ani pořádně nezačala, ale návrháři už dávno vědí, čím nás potěší na jaře. Možná by nebylo od věci pootevřít pomyslná módní vrátka a nakouknout jim do kuchyně, co říkáte? Věřte, že se máme na co těšit.

Byla by škoda prozradit vše, ale jak jsem vypozorovala, mnohé kolekce mají hodně společného. Většinou to bývají barvy, které nás nejdříve upozorní na změnu. Tentokrát vnese do módy svěží vítr bílá v kombinaci se svěžími barvami a něžnými pastely. Černobílá bude stále v kurzu, ale osvěžená barevnými doplňky

  • Střihy jsou velmi střídmé a pohodlné. Některé značky sází na minimalismus, jiné na jednoduché tvary. Linie jsou většinou uvolněné, bez vyznačeného pasu.
  • Materiály mají přírodní vzhled, působí lehce a vzdušně, jako by jimi pohrával jarní vánek. Často se střídají transparenty s neprůhlednými látkami.
  • Vzory Po květinových záplavách z minulé sezony nastoupí vzory geometrické, nechybí pruhy různých šířek, asymetrické členění připomínající architektonické prvky.
  • Detaily jsou velmi důležité, ale tentokrát se to s nimi moc nepřehání. Prim hrají především sportovní prvky, jako jsou nakládané kapsy, lampasy, zipy.

KLIKNĚTE na fotku a otevře se vám fotogalerie s 12 ukázkami značek ACNE, DKNY, LINDEX

Foto: archiv značek

Reklama