tenkrát ji naše čtenářka s nickem Bugy dostala od tatínka. Sám ji podle maminčiny kuchyně vyrobil a natřel. Dnes tedy patří její vzpomínka nejen nejmilejší hračce, ale i milovanému tatínkovi, který naždy odešel právě 22. února

Hezký den přeji všem, i hezké vzpomínky na dětství. Když si já vzpomenu na své oblíbené hračky, vybaví se mi červený medvěd, takový s vystrčenou bradou. Ne takový usměvavý jako jsou medvídci dnes. Pak vzácná mrkací panenka a stavebnice, kterou jsem zdědila po starším bratrovi. Byla to stavebnice Edison, takový předchůdce Merkura. Vlastně jsem si s ní ani moc nehrála, protože bráška, ač o 7 let starší ji pořád hlídal a dohlížel na mě. Myslím, že trpěl, stále to byl JEHO Edison.

Hračky nám často vyráběl tatínek. Byl velmi zručný a s námi si i rád hrál. Vyráběl různé hlavolamy, loutky, modely. Mně jednou udělal k vánocům velké překvapení. Dostala jsem nábytek - malou kuchyňku. Naprosto stejnou jako měla maminka, jenom v malém provedení. Skříňky, ve stejné barvě jako jsme měli kuchyni, se daly otevírat, sklo v kredenci posunovat. Nádhera, nejhezčí dárek!

Nejraději jsem ovšem kreslila. I v tom mě rodiče podporovali a dostávala jsem od nich různé pastelky a barvy. Radost z malování mě neopustila dodnes. Na pastelky a různé tužky mně tatínek vyráběl krásné krabičky ze dřeva.

skříňka

Moc mu za všechno děkuji. Tatínek před několika lety 22. února zemřel.

Bugy

Milá Bugy, to je mi moc líto. Váš tatínek byl opravdu velice šikovný. Doufám, že jste si i tu kuchyňku schovala na památku

Jaká byla vaše nejmilejší hračka, milé ženy-in? Máte ji spojenou s nějakým konkrétním člověkem jako čtenářka Bugy? Napište nám o ní, zavzpomínejte.

Na vaše příspěvky se stále těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama