Toužíte, aby byla vaše koupelna vzdušná a plná prostoru, ale rekonstrukce je v nedohlednu? Vyzkoušejte alespoň tyto malé, ale šikovné triky. Uvidíte, že tam hned bude k hnutí!

koupelna

Tradiční byty většinou extra prostornými koupelnami neoplývají. Přesto, proč se omezovat a polovinu věcí, které do této místnosti patří, skladovat jinde, když víte, že tam zkrátka a dobře patří.

koupelna

koupelna

Takže, co s tím?

Krok číslo jedna: zapomeňte na tmavé barvy, koupelna by měla být co nejsvětlejší. A proto vsaďte na materiály v jemných odstínech jako je krémová, písková, bílá, světle šedivá apod. Nic nezkazíte ani trochou lesku. Pokud se na malování ani rekonstrukci nechystáte, nejlepší cestou budou vhodné doplňky a nábytek menších rozměrů. Právě takové věci (v lesku a ve světlých barvách) fungují podobně jako zrcadlo – odráží světlo, čímž se prostor alespoň opticky trošku zvětší. A když už byla řeč o zrcadlech, nebojte se dát si do koupelny klidně dvě. Velmi šikovný trik, který vám prostor zase o trošku „přifoukne“. Místnosti také prospěje světlé dřevo nebo kámen a sklo. Stylové a luxusní.

koupelna

koupelna

Úložný prostor raz, dva

Extra prostor pro všechny vaše nezbytnosti se vždycky hodí. Jak na to?

  1. Pokud se vrhnete do rekonstrukce, rozhodně raději vsaďte na sprchový kout než na vanu.
  2. Uberte na nábytku. A když už se bez většího množství poliček a skříněk neobejdete, raději vrstvěte a skládejte je na sebe a vybírejte raději úzké a vysoké tvary.
  3. Zapomeňte na masivní dřevo. Je to přesně ten materiál, který opticky sebere velkou porci prostoru.
  4. Malou koupelny opticky zvětší více světelných zdrojů. Hlavní centrální je samozřejmostí, doplňte ho ale ještě minimálně o další nad zrcadlem.
  5. Volte spíše hranaté tvary. Přestože ty oblé jsou mnohdy příjemnější, hranaté jsou přehlednější a ušetří nejeden centimetr.
  6. Zbavte se pračky a je-li to jen trochu možné, přestěhujte ji raději do předsíně nebo kuchyně.
  7. Udržujte v koupelně řád. Každá věc by měla mít své místo a vy tak nemuseli pořád něco hledat.
  8. Vrhněte se na čistku. Zkontrolujte data spotřeby, stav i vůni jednotlivých produktů a vše, co už rozhodně nevypadá použitelně, vyhoďte.
  9. Elektronika do koupelen jednoznačně nepatří. Co tam nemusíte mít na každodenní použití, uložte jinam. 

koupelna

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Reklama