Malé prostory vždy představují problém, jak je uspořádat tak, aby plnily svůj účel a byly útulné. Takovou místností bývá často koupelna, dispozice a rozměry domu či bytu neumožňují větší prostor nebo její rozšíření.

Jika

Koupelna, kterou vám chceme po rekonstrukci představit, se nachází na rekreační chatě. Celkový půdorys chaty je 9x7 m2, ale protože se v přízemí chaty nacházejí tři místnosti s kuchyní a malou spíží, na koupelnu nezbyl větší prostor než 2x2.2 metrů. Díky vedení odpadu se nachází v koupelně i záchod. Koupelna, která byla zrekonstruována, byla ve „vymydleném“ svatu. Při stavbě, kdy se šetřilo s každou korunou, byla na podlaze černobílá mozaiková dlažba (dlaždice 20x20 cm, střídavě černá a bílá), velmi malé umyvadlo, záchod a sprchový kout (90x90 cm) s umělohmotnými zásuvnými dveřmi.

Jika

Časem se sprchový kout rozbil - plastová dvířka dosloužila, přestaly fungovat pojezdy dveří, takže se sprchující nemohl zavřít. Dvířka se i zkroutila, takže vypadala nevzhledně. Také prostor u odpadu kovové vaničky prorezl, odpad špatně odtékal. WC mísa, které byla před sprchovým koutem byla zbytečně masivní a její systém splachování často zlobil. Také malé umyvadlo v protilehlém rohu bylo zbytečně malé. Nastal tedy čas pro rekonstrukci.

Jika

 

JikaSprchový kout - starý sprchový kout se čtvercovou vaničkou nahradil nový, se čtvrtkruhovou vaničkou v šířce 80 cm, takže se tím ušetřilo prostorové místo. Poloprůhledné výsuvné dveře do strany vytvořily sprchovému koutu noblesní vzhled. Také moderní sprchová baterie spolu s horním držákem na sprchu dodala sprchování jiný rozměr. Jedná se o Sprchový kout Lyra plus od značky Jika.

Dlažba - nepraktickou černobílou mozaiku nahradila po pečlivém výběru dlažba, která vypadá jako dřevěná podlaha. Hnědá, teplá barva zútulnila místnost a imitace dřeva působí teple. Také, na rozdíl od bílých dlaždic, na ní není vidět každé smítko, takže je nejen hezká a ladí s celkovým stylem chaty, ale je i barevně praktická.JikaUmyvadlo se skříňkou - staré malinké umyvadlo nahradilo umyvadlo zabudované do umyvadlové skříňky, která má dvířka barvy dřeva - ořechu. Takže barevně skvěle ladí s podlahou. Umyvadlo 75 cm MIO do nábytku od Jiky skvěle zapadne do skříňky a tvoří tak designový kousek. Díky prostoru po okrajích umyvadla zde vznikla plocha pro drobné předměty, kelímek na zubní kartáčky či podložku na mýdlo. Celkový vzhled umocnila páková umyvadlová baterie Lyra plus s aut.zátkou, také od značky Jika. Více http://www.jika.cz/produkty/produktove-kategorie/umyvadla/ koupelnový nábytek: http://www.jika.cz/produkty/produktove-kategorie/koupelnovy-nabytek/

WC mísa - starou, zbytečně velikou mísu nahradila menší, vkusná keramická mísa s bílým dřevěným prkénkem.

V koupelně se také nachází plynový kotel, protože v chatě je rozvedeno ústřední topení. Protože na kotel nebyl nikde jinde prostor, je umístěn zde v koupelně.

Myslíme si, že se rekonstrukce povedla, koupelna je nyní moderní a je vidět, že i v malém prostoru, kde musí být umístěna záchodová mísa a plynový kotel, lze vytvořit útulnou atmosféru.

Produkty od značky Jika, které byly pro rekonstrukci použity:

Sprchový kout Lyra plus Jika
Vanička 800x800 čtvrtkruhová Ravenna
Sifon
Sprchová baterie
Sprchová tyč MIO
Sprchová hadice MIO 1,7
Ruční sprcha MIO 5 funkcí
Umyvadlová skříňka 75 cm 506 bílá ořech
Umyvadlo 75 cm MIO
Instalační sada
Umyvadlová páková baterie Lyra plus s aut. zátkou
Místošetř. sifon MIO
Zrcadlo s policemi levé

Reklama