Talentovaná jedenáctiletá zpěvačka, vítězka American Protege International Music Competition, Capri Everitt z Kanady, zavítala do Prahy, aby zde v rámci svého charitativního turné Around the World In 80 Anthems zazpívala českou národní hymnu a podpořila tak SOS dětské vesničky.

Capri Everitt procestovala na svém charitativním turné od loňského prosince už přes padesátku zemí. Po několika vystoupeních v zemích Beneluxu zamířila včera do České republiky, a Praha se tak stala její 57. zastávkou. Ve všech zemích Capri zpívá národní hymnu, často za doprovodu dětí z SOS dětských vesniček. „Ne všechny děti na světě znají západní popové ikony a jejich písničky, ale každý se ve škole učí svou hymnu,“ vysvětluje Capri, proč si na sebe vzala nelehký úkol naučit se 80 písní ve 41 různých jazycích a porozumět jejich významu. Cílem devítiměsíčního turné je získat 1 milion dolarů pro SOS dětské vesničky.

capriev

Capri dnes dopoledne zazpívala českou hymnu na ZŠ Tusarova v Praze 7. Tato škola byla vybrána, protože zde probíhá unikátní preventivní program SOS dětských vesniček s názvem Tak snadno se to nepozná. Cílem tohoto projektu je upozorňovat děti i dospělé na problematiku ohrožených dětí a zároveň poskytovat praktickou pomoc, co dělat, kam se obrátit a jak reagovat, pokud se se sami v jakékoli podobě s násilím setkají.

Problematika násilí na dětech je celosvětovým problémem, před kterým nelze zavírat oči. Za poslední tři roky bylo nahlášeno více než 25 000 případů zneužívání, zanedbávání a týrání dětí. Odborníci však odhadují, že skutečný počet dětí, kterým se děje toto bezpráví, je mnohem vyšší. „Jakákoli forma násilí na dětech má nejen ničivé účinky na jejich budoucí život, ale zároveň má zásadní vliv na formování jejich osobnosti. Je prokázána souvislost mezi týráním a následným rozvojem duševních onemocnění. Existuje spojitost mezi násilím a rizikovým sexuálním chováním, objevují se důkazy o vazbě na rozvoj obezity a dalších nepřenosných nemocí. Včasná pomoc ohroženým dětem je proto nesmírně důležitá. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli věnovat nejen přímé péči o ohrožené děti, ale i těmto preventivním aktivitám,“ sdělila Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček.

everte

O SOS DĚTSKÝCH VESNIČKÁCH
SOS dětské vesničky fungují ve 134 zemích světa, kde ročně pomohou více než 2 milionům dětí, mladistvých a rodičů v nouzi. V České republice patří s komplexním portfoliem služeb mezi nejvýznamnější neziskové organizace. Ročně pomáhají stovkám rodin ohrožených odebráním dítěte, stejně jako týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, které ve své původní rodině nemohou vyrůstat. Programy organizace jsou v rámci lokálních zdrojů ze 60 procent financovány z příspěvků soukromých dárců a lze je podpořit ve veřejné sbírce na účtu: 211 757 409 / 0300 či na www.sos-vesnicky.cz/podporte.

 

Reklama