makronky

Iveta Fabešová mě okouzlila již při kuchařském pořadu Na nože!, ve kterém jako jediná žena zazářila mezi mužskými šéfkuchaři. Na první pohled obyčejná holka s vášní pro vaření, ale především pro cukrařinu. A i když nakonec soutěž nevyhrála, je o ní slyšet nejvíce. Vydala již dvě knihy, které vřele všem doporučuji, a pravidelně účinkuje v televizi.

Knihu Slavnostní pečení s Ivetou jsem využila hodně při předvánočních přípravách a také při pečení makronek. Do těch jsem se zamilovala, už když jsem je poprvé ochutnala u kamarádky Lenky. Jemné, lehce křupavé a rozplývající se na jazyku, s lahodným krémem z bílé čokolády. Spojila jsem proto recept od Ivety a rady od Lenky a pustila se do pečení.

Přiznávám bez mučení, že první pokus byl totálním zklamáním. Pravděpodobně jsem měla málo hustý sníh a málo uvařený cukrový rozvar. Z těsta na makronky nakonec vznikl zelený bílkový chlebíček. Ale prý byl taky dobrý. :-) Na druhý pokus vyšly téměř skvěle. Jen nebyly tak moc nadýchané jako makronky od Lenky. Až je budu zkoušet potřetí, snad už budou dokonalé!

Co jsou vlastně makronky?

Francouzskou pochoutku macarons, po našem makronky, proslavil především pařížský cukrář Pierre Hermé. Ten vlastní síť speciálních sladkých butiků, kde cukrovinky vypadají jako šperky vystavené v tom nejluxusnějším zlatnictví.

Jsou to vlastně pusinky ze sněhu a mletých mandlí, které mají lahodnou náplň, která se samotnou pusinkou buďto ladí, nebo kontrastuje. Mají nejrůznější barvy a příchutě a každý si je velice lehce zamiluje. Jejich příprava je poměrně náročná, a dokonalá makronka by měla být na povrchu křupavá, uvnitř jemná a vláčná a měla by se úplně rozplynout na jazyku. Její povrch by měl být hladký, nepopraskaný, a dole by měla mít malou „nožičku“.

Třeba se vám doma vzhledově dokonalá makronka nepovede, třeba ani nebude úplně nadýchaná, stejně jako ty moje. Ale určitě to zkuste a trénujte! Stojí za tu námahu.

Suroviny

250 g cukr krupice
70 ml vody
3 a 3 bílky
potravinářská barva – světle modrá
250 g moučkového cukru
250 g mandlové mouky nebo jemně mletých loupaných mandlí

krém
100 g smetany ke šlehání
150 g bílé čokolády
150 g másla

Postup

Při přípravě makronek si mi osvědčilo mít k ruce pomocníka. Jinak jsem nestíhala. Protože když jeden šlehá tuhý sníh, druhý by měl hlídat cukrový rozvar. Prostě jedny ruce navíc se hodí, a mně tentokrát pomohl můj hodný muž. Kdyby ho to náhodou nebavilo, musela bych ho přesvědčit, aby mi koupil nějakého úžasného stolního robota pro cukrářky, který šlehá sníh sám :-) Pokud ho máte, chlapa v kuchyni nepotřebujete!

Takže použijeme manžela, dítě či stolní robot a šleháme velice tuhý sníh ze tří bílků. Obarvíme ho potravinářskou barvou.

sníh obarvený potravinářskou barvou

Mezitím si v další míse smícháme zbylé tři bílky, rozemleté mandle (nebo mandlovou mouku, pokud seženeme) a prosátý cukr moučka.

mandle, cukr a bílky

Na plotýnku si do hrnce dáme připravit cukrový rozvar. Cukr krupice a vodu vaříme, až se cukr rozpustí a rozvar má 118 °C. Měřit bychom měli cukrářským teploměrem, pokud nemáme, tak já jsem třeba použila vidličku na měření teploty v mase. Pohledem poznáte hotový rozvar tak, že se na něm dělají bublinky. Ale pozor, neměl by se převařit.

cukrový rozvar

Rozvar pomalu přiléváme k velice tuhému sněhu a pořád šleháme. A šleháme dál až do vychladnutí.

Tuhý sníh s rozvarem potom vmícháme do směsi s mandlemi a důkladně promícháme. Směs dáme do cukrářského sáčku.

směs na makronky

Na plech vyložený pečícím papírem tvoříme kolečka, o průměru asi 4 cm. Necháme je asi hodinu zaschnout, aby nám potom v troubě nepopraskal povrch.

makronky před vložením do trouby

Pečeme 11 minut, na 160 °C.

Vychladlé makronky plníme připraveným krémem. Ten si připravíme během odpočívání makronek na plechu.

V hrnci zahřejeme smetanu. Do misky nalámeme bílou čokoládu, kterou zalijeme horkou smetanou. Mícháme až do úplného rozpuštění čokolády. Necháme vychladnout.

rozpuštěná čokoláda

Po vychladnutí do čokolády se smetanou všleháme změklé máslo. Opět necháme trochu vychladit a plníme makronky.

hotový krém do makronek

Hotové a naplněné makronky je vhodné nechat uležet do druhého dne. Ale my jsme to nevydrželi :-)

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama