1.jpg (117 KB)

Foto: Miškronky

I profi cukrářky vám přiznají, že se občas dílo nepovede. Když se však budete držet našeho receptu, úspěch je téměř jistý. Na pečení makronek má však vliv mnoho okolností. Třeba i teplota a vlhkost vzduchu. 

Co budete opravdu potřebovat, je teploměr. Můžete pořídit teploměr cukrářský (stojí pár korun) nebo použít teploměr do masa (co máte na grilování)

Suroviny

  • 200 g mandlové mouky (dá se koupit nebo budete muset vyrobit, tak že spaříte a oloupete mandle a poté na jemno pomelete)
  • 200 g cukr moučka
  • 200 g cukr krystal
  • 50 ml vody
  • 150 g bílků (přibližně 4 velká vejce)

2.jpg (65 KB)

Foto: Miškronky

Postup

Bílky jsem oddělila od žloutků od sebe dva dny dopředu. Dala jsem do lednice a vyndala z ní 4 hodiny před tím než jsem začala dělat těsto.

Mandlovou mouku a cukr moučku dáme do mixeru, důkladně promixujeme a dáme do mísy.
Vyrobíme cukrový rozvar: do kastrůlku dáme cukr krystal a vodu, rozmícháme a necháme vařit. Teploměrem naměříme přesných 118°C.

Mezitím oddělíme polovinu bílků a přimícháme ke směsi cukru a mandlové mouky. Udělá to takové hustší těsto.

Druhou polovinu bílků dáme do mísy a vyšleháme sníh. Jakmile je vyšlehaný, snížíme otáčky a přilijeme cukrový rozvar. Otáčky opět zvýšíme a šleháme ještě aspoň 5 minut. Vyšlehané bílky přidáme postupně ke směsi co už máme v míse. Můžeme přidat pár kapek barviva. Já používám gelové barvy Wilton. Jsou velmi kvalitní a k obarvení stačí množství jen „na párátko“. Těsto důkladně promícháme – musí stékat z vařečky.

Naplníme cukrářský sáček a na plech pokrytý pečícím papírem děláme asi 3 cm kolečka. Skvělé jsou podložky na pečení makronek. Plechem několikrát bouchneme o stůl, aby se z těsta uvolnil vzduch. Tento krok je opravdu důležitý. Jinak vám makronky můžou popraskat.

Makronky necháme odstát dokud povrch nezaschne. Mě to trvalo 40 minut, ale záleží vždy na teplotě a vlhkosti vzduchu.
Pečeme na 160°C – 12-15 minut.

Poté plníme různými náplněmi. Oblíbený je třeba slaný karamel nebo ovocné náplně.

Dobrou chuť přeje Elly.

Věnečky z odpalovaného těsta

3.jpg (87 KB)

Foto: Darina Egerová

Laskonky Pavlova

4.png (1.11 MB)

Foto: archiv redakce

Reklama