Když se sejdou Bohyně kuchyně a jejich rodiny, tak se vždycky vaří, peče a mlsá. Každá z nás připraví nějaký dezert, něco uvaříme, upečeme, a pak to všechno sníme. A naší nejoblíbenější letní radostí jsou domácí zmrzliny. Vymýšlení netradičních příchutí a kombinací nás prostě baví.

maková zmrzlina

Za jeden z našich vrcholných zmrzlinových kousků považuji třešňovou zmzlinu s čokoládou, do které jsme použily jak čerstvé třešně, tak třešně naložené v rumu. Nebeská dobrota! Výborná byla také kokosová zmrzlina a boduje samozřejmě i každá jahodová.

Pro výrobu domácí zmrzliny vám postačí mixér a nádoba, ve které směs na zmrzlinu dáte do mrazáku. Mnohem lepší zmrzlinu však vyrobíte ve stroji na domácí zmrzlinu. Ten směs celou dobu chlazení promíchává, rozbíjí tak vznikající ledové krystalky a zmrzlina je sametově jemná.

Jsou dva druhy přístrojů do domácnosti. Jeden pracuje s nádobou, kterou dáte na poměrně dlouhou dobu namrazit do mrazáku, a ta potom chladí, mezitím co přístroj zmrzlinu míchá. Nevýhodou je, že nádobu musíte po jednom druhu zmzliny opět dlouze namrazovat. Navíc zabírá v mrazáku celkem hodně místa.

Výhoda je cenová dostupnost. Takový zmrzlinový stroj totiž seženete i okolo tisíce korun.

Lepším, ale dražším řešením je stroj s kompresorem. V něm můžete dělat zmrzliny jednu za druhou. Výroba zmrzliny v něm trvá necelou hodinu. Nevýhoda? Samozřejmě cena. Stojí okolo 5000 korun, podle značky i velikosti, některé i mnohem více.

Já mám už druhé léto zmrzlinovač s kompresorem Il Gelataio a jsem velice spokojená. Kvalitní zmrzlinovač má i Tchibo, zrovna teď v letní nabídce. Chválu jsem slyšela na zmrzlinovač od Baumatic, ale ten nemám osobně vyzkoušený.

Každopádně, jak už jsem napsala, zmrzlinu vyrobíte i bez přístroje. Jen bude trochu více ledově křupavá. :-)

maková zmrzlina

Suroviny

  • 6 žloutků
  • 600 ml smetany ke šlehání
  • 50 g umletého máku
  • 50 g celého máku
  • 150 g cukru krupice

Postup

Do hrnce vlijeme smetanu, do které přimícháme mák. Dáme na plotýnku a přivedeme k varu. Stále mícháme a ihned po dosažení varu stáhneme z tepla.

Žloutky a cukr umixujeme. Trvá to asi pět minut a vznikne lehká, světle žlutá směs, do které postupně vmixujeme makovou smetanu, vřelou, právě staženou z plotny. Vymícháme hladký krém, který necháme vychladit.

Kdo má zmrzlinovač, tak makovou směs nalije do něj a nechá míchat a mrazit do té správné, krémové konzistence. Kdo ho nemá, nalijeme směs do krabičky a nechá zamrazit v mrazáku. Tvorbě ledových krystalků maličko zabráníte, když co dvacet minut krabičku vyndáte a zprudka zmrzlinu promícháte nebo prošleháte metličkou.

Krásné léto přeje Elly.

Reklama