shutterstock-1772119907.jpg
Foto: Shutterstock

Rok 2020 nebyl, co se týče módy a kosmetiky, příliš příznivý. Nač se oblékat a líčit, když nebylo téměř kam chodit. Jenže pořád jsou tu sociální sítě, které vše tak trochu zachránily. Nejen influencerky jsou v dnešní době ochotné upravit se pouze na fotografii, přibývá žen, které dobře vědí, že jde o jednu z cest, jak si zvednout sebevědomí.

Mohlo by vás zajímat: Nechutné a podivné triky pro krásu, které aplikovaly hvězdy dvacátého století

Předpovědět, jaké budou trendy v kosmetice pro letošní rok, není snadné. Podle odhadů ale všichni doufají, že se kolem léta budeme moci vrátit k normálnímu životu a v make-upu se blýsknout na veřejnosti. A protože to bude po dlouhé době, musí to stát za to. A co mají dané trendy společného?

Dělí se do dvou kategorií. Jedna říká, že se nechceme vzdát nabytého pohodlí, ale přitom vypadat skvěle. Proto se několik trendů udává směrem přirozeně vypadající pleti, ve kterém prim hraje lesk. Druhá kategorie je takovým návratem do 60. let 20. století. Za cestu do minulosti tak trochu může všemi make-up artisty opěvovaná Ariana Grande, která na závěr roku 2020 předvedla líčení po vzoru Twiggy. Bílé ale i černé linky rámují oko v místě, kde byste je ještě před nějakou dobou nečekaly. K nostalgickému make-upu patří i dokonale vystínované lila víčka, což byla sice jedna z barev pro rok 2020, ale ani v první polovině roku 2021 na ni make-up artisti nezanevřeli. Tak jakou cestou se vydáte?

Matnou vyměňte za lesklou

Zatímco v předchozích letech beauty vlogerky stále dokola hledaly ideální neslíbatelnou rtěnku s dokonalým krytím a matným efektem, letos takzvané lip kity porazí rtěnky, které mají především hydratační vlastnosti. Na místo svraštělých rtů (i my jsme přišly na to, že celodenní výdrž je vykoupená vysušováním) poletí hedvábně hebké rty s leskem. Důležitá bude výživa, ale i správný typ rtěnky, která bude takovým kompromisem. Kontury rtů se orámují dokonale sladěnou konturovací tužkou, zbytek budeme sice přes den doplňovat a sem tam se rtěnka objeví na košili milence, ale co už? Pro krásu se přece musí trpět, ale proč byste to měla být vy?

Mohlo by vás zajímat: Oblečte se po vzoru Skandinávek: Teple, funkčně a stylově

Přesné linie

Linky ala Twiggy, které až neuvěřitelně opticky zvětšují oči, už jsou pro zkušenější milovnice make-upu. Hlavní je být kreativní. Můžete udělat jen dvě černé čáry pod obočím, ale i orámovat kolem dokola bílou gelovou tužkou celé oko a přidat nějakou tu kudrlinku. Tento trend znovuzrodila Ariana Grande, ale známe ho už od 60. let, kdy kouzlo bílé tužky objevila Twiggy.

Když kůže, tak „oily“

Jak již bylo řečeno, letos s žádným matným efektem parádu neuděláte. Doporučujeme zahodit všechny pudry, a pokud se vám leskne nos, je to jedině dobře. Make-up artistka by vám na něj tak jako tak dala trochu highligteru. Ale letos nepůjde jen o dobře známý rozjasňovač, ale o speciální přípravky na olejové bázi, které si nanesete tak, aby pleť vypadala vláčná, plná života. Kámen úrazu jistě nastane ve chvíli, kdy odhadnout tenkou hranici mezi upoceným a šťavnatým vzhledem. Inspirujete se „oily skin“ slavných hvězd.

Jen lila to může být

Takzvané kouřové stíny nemusí být nutně složené jen z tmavých odstínů. Trendem roku 2021 je lila, která bude slušet především blondýnkám, ale hlavně těm ženám, které příroda obdařila modrou barvou očí. Look ledová královna nám připomíná 80. léta, ale opět skrývá jeden risk. Když to se stínováním přeženete, můžete vypadat jako byste měla na obou očích monokly. Rozhodně vybírejte barvy, které jsou opravdu lila ne jinak fialové, a snažte se jít do ztracena pomocí růžové.

Reklama