Kolik let je Vaší pleti?

 

Člověk je tak mladý, jak se cítí. Kromě toho, že to je okřídlené rčení, je to vcelku pravda. Pouze vcelku. Existuje něco, co nemůžeme považovat za svého přítele. Tím zákeřným zrádcem jsou naše vlastní biologické hodiny, které si stále tikají, ať jim nasloucháme nebo ne. Nejsou spravedlivé, protože každému tikají s jiným tempem. Výsledkem je fakt, že někdo má ve třiceti značný počet hlubokých vrásek, zatímco jiný má i v padesáti pleť hladkou.

Kdo za to může?

Faktorů je několik: Mezi rozhodující patří nepochybně genetické dispozice – to, co zdědíme po předcích. Za nádherný úzký aristokratický obličej zaplatíme obvykle daň v podobě předčasně se tvořících vrásek, široké tváře zůstávají déle bez stop plynoucího času.

Tvorba mazu ovlivní pleť podstatným způsobem. Mastná pleť na podkladě zvýšené činnosti mazových žláz (za to obvykle mohou androgeny, tedy hormony mužské, které se však tvoří i v malém množství v ženském těle a které se často „podepíší“ na vzniku akné) má menší sklon k stárnutí než suchá pleť.

Rychlou tvorbou vrásek se projeví i klimakterium (přechod) s nedostatečnou tvorbou ženských hormonů (estrogenů). Jejich tvorba se výrazněji zpomaluje od 35. roku a po menopauze je naprosto nedostatečná až nulová.

Všechny tyto děje mají za následek ztenčování pokožky a úbytek látek a struktur, které zajišťují její elasticitu, napětí a hydrataci. Jedná se zejména o úbytek až vymizení:

 

·         elastických a kolagenových vláken ve škáře (jsou zodpovědná za elasticitu kůže)

·         glykoproteinů a urey (močoviny) vážící vodu v pokožce

·         lipidů (ceramidů, sfingolipidů), které kromě jiného vytvářejí jakýsi tmel mezi buňkami, který brání úniku tekutin a „vysychání“

·         ztenčení povrchové části kůže tzv. epidermis.

 

Rádi bychom vám představili novinku od kosmetiky Vichy – nový make-up Flexilift Teint, který nám pomůže s bojem proti vráskám

 

Flexilift Teint okamžitě viditelně vypíná povrch pleti, aniž by došlo k zvýraznění vrásek i po delší době od jeho aplikace. Tato vlastnost je zaručena unikátním složením: Elastickou silikonovou texturou s liftingovým účinkem, která je obohacena o Collagyl (vysoce účinnou látku aktivně působící proti vráskám). Efekt umocňují přírodní (tzv. mikrodisperzní) vosky z karnauby, které splynou s pokožkou, vypnou ji a rozjasní.

 

Flexilift Teint se velice snadno nanáší, po odpaření silikonového základu zůstává na pokožce tenká vrstva pigmentů a povrchových vosků. Výsledkem je rovnoměrný, hebký, jemný a zářivý povrch pleti, který se v průběhu celého dne nemění.

 

Účinnost byla prokázána klinicko-kosmetickými studiemi. 77 % žen hodnotí aplikaci make-upu Flexilift Teint jako jednoduchou, 97 % žen považuje výsledky líčení jako velice kvalitní a tentýž počet žen (97 %) potvrzuje, že Flexilift Teint působí velmi příjemně po celý den. Průběžně hydratuje pokožku, přirozeně ji zjemňuje. Nevytváří pocit ztuhlé masky.

 

Indikace: Vrásky a výrazné rýhy v obličeji. Pro ženy od 35 let.

 

Hlavní aktivní látky:

První patentovaná silikonová textura s liftingovým účinkem nezvýrazňující vrásky.

Collagyl, vysoce účinná aktivní látka, která vyhlazuje vrásky během 30 dnů.

 

Odstíny:

15 opal – světlá, 25 nude – tělová, 35 sand - písková, 45 gold - zlatá

 

 

Kodex složení:         S termální vodou z Vichy

                                   Hypoalergenní

                                   Testováno na citlivé pokožce

                                   Postupná hydratace

                                   Ochrana před UVA/UBV záření (SPF 20)

                                   Nekomedogenní

                                   Testováno pod dermatologickou kontrolou

 

Zajímavosti o výrobcích Vichy najdete na stránkách www.vichy.cz

 

 

Reklama