Možná jste si všimly, že se na stránkách Žena-in.cz objevily reklamy na make-up od Maybelline.

Nenechali jsme nic náhodě a zeptali se zkušené vizážistky, jestli lze tento výrobek doporučit.

 

 

Co si myslíte o DREAM MATTE MOUSE?

Nový make-up od Maybelline DREAM MATTE MOUSE  je vynikající matující make-up, který má velmi dobré krycí schopnosti, minimalizuje drobné vrásky a nedokonalosti pleti. Tento make-up se roztírá rovnoměrně a snadno. Dodává pleti hebký a sametový vzhled během celého dne.

 

 

Jak se Vám  s ním pracuje?

Díky exkluzivnímu, patentovanému složení s převratnou pěnovou konzistencí se tento make-up nanáší s fantastickou lehkostí. Můžete ho aplikovat snadno pomocí houbičky anebo konečky prstů.. Snadnost  aplikace, matný vzhled  a ochranu pleti zajišťuje Elastomer pudrový - pudrové částečky, které mají refrakční, světlo lomivý efekt, který pomáhá opticky minimalizovat nedokonalosti pleti a skrýt i jemné vrásky. Elastomer gelový zase spojuje účinek pudru s tekutým make-upem a vytváří na pleti vysoce flexibilní, pružný film, který se na pleti napíná a vytváří jakoby druhou kůži. Fluidní složky obsažené v DREAM MATTE MOUSE zase zaručují snadnost aplikace.

 

Jaký make-up byste doporučila v zimním období?

Každý make-up  plní nejenom funkci krášlící, ale i funkci ochranou. V zimě je nutné pleť chránit před velkými výkyvy  teplot (venku mráz, v místnosti teplo). Každý make-up,  ať už krémový nebo pudrový, napomáhá pleti chránit se proti těmto negativním vlivům. V zimním období bych doporučila  volit make-up, obsahující hydratační složky, které zabraňující vysušování pleti,  UV filtr, jako ochranu proti slunečnímu záření (negativní dopady UVA a UVB na pleť - spalování, předčasné stárnutí kůže, pigmentové skvrny….) a v neposlední řadě make-up se zmatňujícími složkami, které zabraňují lesku pleti při pobytu v klimatizované  místnosti. Ale samozřejmě při výběru make-upu vycházíme z našeho typu pleti a jejích momentálních  potřeb.

 

Co dělá tato novinka s citlivou pletí, dá se na ni použít?

Ve většině případů u citlivých typů pletí nemůžeme ze 100% jistotou určit, zda přípravek nezpůsobí podráždění. DREAM MATTE MOUSSE je dermatologicky testován, ale to samozřejmě neeliminuje možnost podráždění. Je proto nutné nejprve make-up vyzkoušet na malém kousku pleti, a při jakémkoliv zčervenání, svědění a tak podobně od aplikace make-upu ustoupit.

 

Jak poznat, který odstín je vhodný?

Odstíny make-upu vybíráme vždy na denním světle a vycházíme z přirozené barvy naší pleti. Make-up nemá obarvovat, ale pouze sjednocovat přirozenou barvu pleti. Zkoušíme 2 až 3 odstíny na rozhraní obličeje a krku. Barevný přechod v těchto partiích by měl být nepatrný.

 

Dá se tento make-up použít na mastnou pleť s akné?

Vzhledem k tom, že make-up DREAM MATTE MOUSSE má velmi dobrou krycí schopnost, a navíc obsahuje zmatňující složky, je jako stvořený pro mastnou pleť s nedokonalostmi i drobnými pupínky. Při výběru make-upu na problematickou pleť s akné je nutné poradit se s dermatologem.

 

 

Za odpovědi děkujeme vizážistce Petře Brabcové

 

Reklama