Při jaké jiné příležitosti si můžete vytvořit stylový look plný lesku, kde se můžete do všech stran třpytit jako disko koule? Festivaly jsou k tomu naprosto perfektní! Konečně využijete všechny ty křiklavé barvy ze svých paletek stínů, které normálně během roku nenosíte. Konečně si můžete udělat barevné grafické linky a nalepit si na tvář nespočet kamínků. Můžete si vzít ty šílené brýle, které jsou tak cool, ale do teď vám jen ležely ve skříni.

kinkaa.jpg
Foto a make-up: Se souhlasem Kiky Šteflové

Jak na make-up, aby vydržel pěkný celý den?

Slunce a pot jsou největším nepřítelem letních festivalů. Když je parno, všechno na obličeji drží mnohem hůř. Ale ani déšť není to, co zrovna potřebujete. Nejdůležitější tedy je, aby vyšlo hezké počasí, ale tak akorát. Aby nebylo ani nesnesitelné dusno, ale ani deštivo.

Základ vašeho festivalového make-upu by měly tvořit primer a fixační sprej, který líčení dokonale zafixuje na mnoho hodin. Nezapomínejte ale ani na správnou péči. Udělejte si den před festivalem lehký peeling nebo použijte nějaký exfoliační produkt, který vám vyhovuje, aby byla pleť hezky hebká. Před make-upem je důležité pleť hydratovat. Použijte sérum, oční krém, denní krém a nejlépe i krém s vysokým SPF, abyste pleť chránili před sluncem. Vždycky nechte všechny produkty dostatečně vstřebat. Případně na obličej ještě před nanesením make-upu přiložte ubrousek, aby vsákl zbytky krémů.

FotoJerzet.jpg
Foto: Marta Kratochvílová, žena-in.cz (make-up Kika Šteflová a Marta Kratochvílová)

Rozhodně nepoužívejte nic nového, na co nejste zvyklá. Zamezíte tím zbytečným komplikacím jako drolení make-upu, srážení apod. Na připravenou pleť pak naneste primer a následně make-up. Myslete na to, že méně je někdy víte. S produkty to tedy nepřehánějte. Slabší vrstva lépe vydrží a nebude dělat tolik neplechy.

Následně můžete přejít k líčení. Nejvýraznější bývají oči. Pod stíny doporučujeme nanést bázi, která zamezí jejich spíjení. Jaké barvy zvolíte, to už je jen na vás. Důležité je mít dopředu rozmyšlené, co chcete. Využít můžete i barevné fixy a tužky na obličej, případně i barevná razítka, která se prodávají. V módě jsou neony. Skvělou kombinací je například modrá a růžová nebo modrá a fialová.

FotrzoJet.jpg
Foto a make-up: Se souhlasem Kiky Šteflové

Jakmile budete mít nalíčené oči včetně linek a řasenky, anebo nalepených řas, můžete využít všechny kamínky, perličky a flitry, které jste si pořídili. Ty, které už na sobě mají lepidlo, vyžadují menší úsilí a poradí si s nimi i úplní začátečníci. Na nejmenší kamínky použijte pinzetu. Existují sice speciální, ale pokud je doma nemáte, postačí i ta na obočí. Pokud máte kamínky bez lepidla, použijte lepidlo na řasy. S ním budou zaručeně držet jako přibité.

Nakonec je důležité celé líčení zafixovat dobrým fixačním sprejem. My doporučujeme All Nighter Setting Spray – Urban Decay nebo Makeup Setting Spray Dewy od NYX.

649c3f79c1f95obrazek.png
1. Stíny NYX, Notino, 438 Kč / 2. Podkladová báze pod třpytky NYX, Notino 429 Kč / 3. Tekuté oční linky, H&M, 169 Kč / 4. Set tužek na oči Morphe, Douglas, 369 Kč / 5. Oční linky 3INA, Notino, 258 Kč / 6. Fix na obličej 7DAYS, dm drogerie, 239 Kč / 7. Holografická rtěnka 7DAYS, dm drogerie, 239 Kč / 8. Třpytivý gel 7DAYS, dm drogerie, 349 Kč / 9. Tužka na oči a rty, Dermacol, 129 Kč / 10. Bio třpytky, The Glitters, 169 Kč / 11. Face Jewelry Set, Sephora, 350 Kč / 12. Tvářenka Benefit, Sephora, 990 Kč / 13. Kamínky na obličej, Claire’s, 129 Kč / 14. Prachové třpytky na oči Berry M, Douglas, 169 Kč / 15. Kamínky Gabriella Salvete, ElNino, 59 Kč

Foto: Se souhlasem Notino, Sephora, Douglas, H&M, dm drogerie, Dermacol, The Glitters, ElNino, Claire’s

Zdroje: Autorka článku a vlastní zkušenosti, make-up atistka Kika Šteflová

Reklama