mask.jpg

Zatímco nedávno ještě mnoho z nás sedělo doma a v roušce šlo maximálně na nákup nebo menší vycházku, nyní už častěji opouštíme své domovy, ať už na nákupy, setkání s přáteli, do práce nebo třeba na rande. Ačkoliv nebudeme muset od 25. května nosit roušky venku, bude stále mnoho míst, kde se bez nich zatím neobejdeme. Například městská hromadná doprava, obchody nebo zaměstnání, pokud se pohybujeme od ostatních méně než dva metry. I s rouškou na puse chtějí ženy, aby jim to slušelo. Většina make-upu sice není vidět, ale pořád nemáme zykryté oči. Jak je správně nalíčit k roušce, aby vynikly?

Svůj pohled můžete rozzářit vhodnými očními stíny, jež vašemu běžnému make-upu dodají jemné zpestření. Sáhněte po paletkách očních stínů, které jsou dostupné v celé řadě různých odstínů od pastelových přes perleťové až po dokonale matné, takže je můžete dle libosti ladit například s lakem na nehty. Při výběru barvy očních stínů se hodí zohlednit barvu vašich očí.

„Pro modré oči volte hnědé či měděné odstíny s oranžovými podtóny, které podtrhnou hloubku modré barvy. Pro světle modré oči můžete zvolit i tmavě modrou. K očím zeleným se nejlépe hodí odstíny červené a růžové s podtóny do fialové, vínové či kaštanové. Pro hnědé oči můžete volit téměř jakýkoliv odstín, ale chcete-li jim dodat hloubku, vsaďte na chladné tóny. Na léto jsou ovšem krásné i pastelové barvy. A pokud máte oči spíše oříškové, vsaďte na zlatavé a fialové tóny,“ doporučuje kosmetička a vizážistka Adéla Komárková s tím, že pro celodenní nošení je u očních stínů důležité nanést nejprve podkladovou bázi, aby se nerozmazávaly.

Po nalíčení očí věnujte náležitou pozornost i obočí. Jelikož je nyní v kurzu obočí hustší, nepřehánějte to s vytrháváním. Obočí pročešte a následně dotvarujte či dobarvěte tužkou.

kol3.jpg

Foto: dm drogerie / Benefit / Notino.cz / marionnaud.cz / The Balm

Reklama