Kdesi jsem četla moudrá slova:
Ženy mají velký smysl pro humor. Jinak by si nás patrně nevzaly. Hezké je, že některé ho neztrácejí ani potom."
To je od mužů milé, ne?

Mnoho lidí (bez ohledu na to, zda jsou to muži či ženy) na otázku, co považují v partnerském životě za nejdůležitější, odpoví, že je to humor.
Něco na tom bude.
Dokážete-li se uprostřed sporu zasmát, přerušíte tok boje. Smějeme-li se s partnerem, jako bychom znovu vyvolávali ducha doby, kdy jsme byli zamilovaní. Humor udržuje tohoto ducha při životě. Možná je to i tím, že smích podněcuje libido, znovu zapaluje oheň zájmu o život.

Když opadne taková ta prvoplánová zamilovanost, je pro soužití muže a ženy nevyhnutelné, aby měli oba smysl pro nadsázku a humor. Nejlépe pro takový, který mají rádi oba.“ říká Jiří Slíva, známý karikaturista, a ve své úvaze o ženském humoru pokračuje: “Nejde o to, aby ženská uměla vykládat vtipy, když se to rozjede kolem stolu, jde o to, aby měla veskrze kladný vztah k humoru. Tedy jakousi permanentní připravenost k přijímání humorných situací a určitou toleranci a pokoru, protože terčem humoru se může stát i ona. Člověk si dokonce musí umět udělat legraci sám ze sebe.“
Nemohu než souhlasit. Není to snadné, ale jakmile člověk přijme pozici terče vtipu někoho jiného, stává se silnějším a méně zranitelným. Myslím, že se to při troše dobré vůle dá i naučit.


Smích je jedním z mnoha tajemství života, kterým nerozumíme. Pravý smích má kořeny ve zdravé duši. Je to příval energie, o kterou se s chutí dělíme s každým, kdo je nablízku.

Jen si vezměte ženské dýchánky, tzv. babince, kdy ženy hovoří, smějí se, cítí se oživeny, a když jdou pak domů, vše se jim zdá hned lehčí. Když se smějeme, starosti ztrácejí nad námi moc. Jako by se rozpouštěly.

Proto zanechme teorií a smějme se. Odkrajujme ze sebe zábrany a pokusme se nakazit i své okolí. Nechme se smíchem omývat, pozvednout a rozehřát.

Život je tak krátký, tak ať je alespoň krásný.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Myslíte, že máte smysl pro humor?
A co váš partner?
Je smíšek, nebo morous?
Jaký humor máte ráda?
Dokážete se zasmát sama sobě?
Co nebo kdo vás zaručeně rozesměje?
Co vás naposledy rozesmálo?

Napište nám svůj nejoblíbenější vtip a vyhrajte dárek.

Reklama