Ahoj Míšo,

Začnu tím, že můj manžel si sny nepamatuje, tudíž tvrdí, že žádné nemá. Ale když má horečku, tak se mu od dětství opakuje stálý stejný sen – jak chodí vnitřkem pražského orloje, vedle sebe vede psa a dívá se kolem.

Prý dokonce slyší, jak celý mechanismus pracuje. Vysvětluje si to tím, že slyší vlastní srdce, jak mu buší.

A moje sny? Já mívám zvláštní sny.

Když pominu to, že se mi někdy zdá to, co se skutečně za určitý čas stane (ale nic, co by jakkoli ovlivnilo můj život), tak mívám většinou sny, ve kterých bydlím v malém domečku (moc bych si ho přála).

Vedle mě je pes, který chodí všude se mnou a já vím, že moje dcera je v pořádku a že je dospělá. A v tom svém domě se bojím vždycky tmy. Pořád přemýšlím, jak ten dům zabezpečit, aby mi nikdo neublížil.

Nebo se mi ve snech vrací všechno „špatné“, co mi kdy udělal můj manžel.

A úplně nejhorší sen byl, když se mi jednou zdálo, že můj otec leží v otevřené rakvi, chytne mě za ruku a táhne mě s sebou do rakve. Tenkrát jsem dokonce ze snu vykřikla tak, až jsem sama sebe probudila.

A nejkrásnější?

O tom už jsem psala několikrát – rozvíjející květ, v jehož středu bylo miminko (tenkrát jsem věděla, že jsem otěhotněla)a další sen, jak jsem v porodnici a sestra mi nese dítě a říká: tak tady máte tu vaší holčičku, maminko a já věděla, že to miminko bude holčička.

Milá Míšo, přeji nejen tobě ale všem ty nejkrásnější sny a krásný víkend. Maje


 

Ahoj a hezký den.

Manžel má pravdu, navíc ještě hodinové stroje ve snech zpravidla evokují člověku pojem o čase. V době nemoci se můžeme zabývat tím, co všechno nestihneme a podobně.

Dům ve snech pokud se nejedná o konkretní stavbu jsi vždycky TY sama. Kvalita a pocit z toho domu je vždy o Tvé vnitřní krajině o tom, jak Ty se cítíš. Když je v domě třeba nepořádek je to o zase stavu duše. Momentálním. Pokud se v domě cítíš dobře, zase si tam neprojektuj, co Ti momentálně nabízí žito a jak to přijímáš. Strach, ohrožení je skutečné, ale může se to týkat čehokoli. Třeba nacházejícího náročnějšího období. Pes je fyzická osoba. Podle toho, jaký je pes, tak Tvoje podvědomí vnímá onoho člověka.

Jakékoli sny o porodu (když není žepna skutečně těhotná) jsou o nových věcech, které nám vstupují do života.

Sny, kdy za námi přijde někdo, kdo zemřel jsou důležité, ale nebývají tak děsivé jak se jeví. Patrně Tě chtěl jen na něco upozornit.

Snad Ti to trochu pomohlo. Míša.

Dnes si na redakce@zena-in.cz můžete napsat o vysvětlení vašeho snu.

Reklama