Čtenářka Maje miluje sbírání hub, a má dceru, která za ni dělá neoblíbenou činnost jménem čištění. Ta má tedy štěstí.

Co se týká mého velmi oblíbeného koníčku, myslím, že jsem houbařka zdatná. Navíc houbaření je neuvěřitelný relax pro někoho, jako jsem já. Nemám ráda cílený sport (myslím tím, že bych nechodila na hodiny aerobiku.) pohyb si stejně užiji nejvíc tehdy, když mám chuť se jakkoli pohybovat já sama. A ne proto, že musím, že je čas.


maje1


Takže nejen že při houbaření protáhnu tělo, nadýchám se čerstvého vzduchu, ale pohladí to i duši. Mám radost jako malé dítě i v případě, že najdu malou babku. Když najdu „pančáka“, zářím jako Černobyl.


maje2

Nejradši chodím houbařit sama. Ale vzhledem k tomu, že moje dcerka je dost aktivní, tak se většinou vetře. Mně by to snad v principu ani nevadilo, ale ona neumí jít se zavřenou pusu a být chvíli zticha. Na druhou stranu mě těší fakt, že už teď má lepší úlovky než já. A nejlepší je na tom ta chvíle, když se vrátíme. Protože nejen že jsem svou lásku k houbaření předala jí, ona miluje i čištění a krájení hub. Takže já si natáhnu nohy a ona čistí a krájí. Pak to po sobě ještě uklidí a otravuje, že by šla ještě.

Jediná vada na kráse je, že dcera houby nejí. Já mám nejraději řízky. A bramboračku nebo kulajdu. Nebo třeba ke snídani smaženici s čerstvým chlebem. Co se nesní, to usuším, nebo ovářím a zavařuji v solném roztoku, takže i v zimě máme „čerstvé houby“, které jsou opravdu v jídle výborné. Některé nakládám do octa, aby si i manžel přišel na své.

Už teď se těším, jak zase po práci vyrazíme. A doufám, že tentokrát sama. Dcerka totiž propadla dalšímu koníčku, kterému se chce věnovat nejlépe každou volnou nevyplněnou chvíli.

maje3


maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Díky, maje, za příspěvek i fotky. Dceru vám závidím. Kolik je půjčovné a jakou požadujete zálohu? Nemusí to být o víkendu, i ve všední den k večeru…

Dnes máme téma dne houbaření a vše, co se toho týká.

Těším se na vaše příběhy, fotky, recepty.

Vše posílejte na

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměním knihou. Unikátní knihou, kterou nekoupíte v žádném knihkupectví.

Velký fotoatlas hub z Jižních Čech, který se nedá koupit v běžné distribuci. Více ZDE: http://www.velkyatlashub.cz/koupit.html

A ještě se můžete těšit na dvoudenní soutěž. Její pravidla zveřejním v 10 hodin!

Reklama