Musíte uznat, milé ženy-in, že jsem pro téma Láska nemohla najít lepší čas. Květen je snad nejkrásnější měsíc v roce bez ohledu na to, že už je teplo, všechno kvete a voní. Vždyť i májový deštíček je krásný jako polibek pod jabloní.

Nemáte pocit, že i vy sama kvetete a voníte, že byste se chtěla zamilovat nebo jste právě zamilovaná, nebo lásku, kterou máte už léta, prožíváte intenzivněji? Náš ženský svět je plný citů, emocí a láska je celá naše existence. Milujeme a chceme být milovány.

Máj

Jsem si vědoma, že toto téma je tak obsáhlé, že se nemůže do jednoho článku vejít, že by na ně nestačil celý den, ani týden, ani celý rok. Nebo život?

Vždyť láska má tolik podob.

Jen si vzpomeňte na ten euforický pocit zamilovanosti, kdy jste se vznášela, krásněla i bez šminek a hubla bez diet, kdy jste byla schopna dělat šílené věci.

Vzpomínáte ještě na svoji první lásku, nesmělou, plachou, která tak rychle odešla, jako přišla? Na spoustu platonických lásek, které dokážou být nevinné, ale i pěkně sžíravé?

A co milostné vyznání?

Bylo romantické, nebo jste na ně dlouho čekala? A dočkala jste se vůbec? Je zajímavé, že většina mužů o lásce nerada mluví. Mají pocit, že nám ji dávají dostatečně najevo svými činy, a vyslovit ta dvě slůvka „miluji tě“ je pro ně těžší než porazit strom. Na druhou stranu mužům, kteří slovy o lásce nešetří, možná zase chybí činy. Tak co je lepší?

A která láska je nejpevnější, nejsilnější a nejtrvalejší?

Mnohá z vás mi dá jistě za pravdu, že je to ta mateřská. Jen si vybavte, kdyby chtěl někdo ublížit vašemu dítěti. Rvala byste se jako medvědice a nikdy byste nedala svůj život ochotněji než za své dítě. Ano, máme to v sobě geneticky zakódováno, ale díky tomuto kódu můžeme říct, že prožíváme lásku na celý život.

Láska je ten nejkrásnější dar, který lidstvo dostalo do vínku. Silná slova na závěr? Možná.

Možná, slovem „miluji“ opravdu někdy plýtváme a ono pak ztrácí na síle. Proto važme na lékárnických vahách, až budeme při dámských dýcháncích švitořit, jak milujeme ty úchvatné šatičky, skvostné botičky a šlehačkové dortíčky... aby nám pak nechybělo pro ty, kteří si to opravdu zaslouží.

  • Co znamená láska pro vás, milé ženy-in? Pište o jakékoliv podobě lásky, která pro vás něco znamená.
  • Zavzpomínejte si své první lásky.
  • Podělte se s námi o své životní lásky, radosti i zklamání.
  • Pište o nenaplněných láskách, o starých láskách, co nerezaví, o láskách znovu nalezených i ztracených.
  • Kdy jste byla naposledy zamilovaná?
  • Prožíváte lásku v máji intenzivněji?
  • Dostala jste polibek pod rozkvetlou třešní?
  • Jakým způsobem projevuje svou lásku váš muž?

Pište pod heslem Máj - lásky čas na: redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat sladkou odměnu. Tyto dvě bonboniéry

bonbo

Reklama