V Čechách jsme sice začali hojně slavit i Valentýna, ale uznejte, že máj je máj… Venku teplo a sluníčko. 1. máj bez polibku by byl asi smutný... Pokud vám ale ani polibky pod rozkvetlým stromem nestačí, zkuste se inspirovat na internetu a vymyslet něco ještě romantičtějšího. Google vám například může pomoct zorganizovat tajné rande nebo najít restauraci pro ideální romantickou večeři či malebné místo pro zamilovanou procházku.  

 Romantická restaurace

Až budete pátrat po ideální restauraci pro setkání s miláčkem, vsaďte na Google, který vám nabízí  hned dvě možnosti. Využít můžete vyhledávač www.google.cz nebo Mapy Google.

I. Vyhledávač Google

Není nic snadnějšího, než do vyhledávacího políčka napsat, co a kde hledáte. Pokud hledáte restauraci, tak „restaurace (místo)“, např. „restaurace Brno“ a vyhledávač vám nabídne seznam restaurací s mapou, kde jsou všechny přehledně zobrazené. Podobně můžete vyhledávat i hotely, bary, nemocnice atd.

google

II. Mapy Google

Podobně snadno vyhledáte restauraci i na Mapách Google. Zadejte www.mapy.google.cz a do horního políčka napište, co a kde hledáte (třeba „francouzská restaurace Praha“) Seznam restaurací v okolí se zobrazí v levém sloupci. U oblíbených restaurací najdete nejen fotografie, ale také recenze a odkazy na názory na internetu, a tak se dozvíte, jak milý je personál, co si z menu vybrat a třeba i nejoblíbenější stůl.

google

Romantické procházky… udělejte si nejdřív průzkum!

Chcete pro svou drahou polovičku naplánovat víc než jen večeři při svíčkách? Rádi byste si užili trochu romantiky i během dne? S aplikací Mapy Google (www.mapy.google.cz) to nebude problém. Tato aplikace vám ukáže detailní snímky krásných parků, zahrad čí jiných malebných zákoutí. 

Od letošního podzimu tam totiž najdete republiku v takovém rozlišení, že si můžete prohlížet i auta na ulicích. V Praze dokonce rozlišíte jednotlivé postavy opalující se na petřínském trávníku. Jak na to? Stačí se v pravém horním rohu mapy přepnout do satelitního zobrazení a dát vyhledat „Petřín, Praha“.

google

Naplánujte tajné rande

Co kdybyste letos poslali své drahé polovičce pozvánku na tajné rande? Nebo se vám někdo líbí a chcete to zkusit „naslepo“?  Jděte na stránku Mapy Google a pošlete tajný vzkaz s odkazem, kam má váš milovaný dorazit.

  • Zadejte www.mapy.google.cz
  • Do vyhledávacího políčka zadejte adresu místa, kde chcete potkat svoji lásku (např. Moravské náměstí 20, Brno)
  • Po zobrazení lokality (kterou můžete přepínat z klasické „mapy“ i na „satelitní“ nebo „terénní zobrazení“ v pravém horním rohu) najděte v pravém horním rohu hned nad obrázkem tlačítko „Odeslat“
  • Otevře se vám okno zprávy, kde napíšete e-mail a samozřejmě do těla zprávy i nějaký hezký romantický nebo tajemný vzkaz, např. Čekám tě dnes večer v sedm hodin na tomto místě. Tvůj Hynek.
  • Rozlišení je na českých Mapách Google tak velké, že vaše láska si může zaslaný obrázek přiblížit natolik (znamínkem + přímo v obrázku), že rozezná i stíny. Takže to určitě najde!
  • Pokud byste chtěli být ještě tajemnější, můžete využít Překladač Google, který překládá z 30 do 30 různých jazyků a přidat vzkaz ve smyslné francouzštině, italštině nebo španělštině.

Co hledáte v souvislosti s láskou na Google.cz?

Zajímavé jsou výsledky vyhledávání českých uživatelů Google, zkoumali jsme, jak často hledáte slovo láska, a zatím můžeme být spokojeni, láska stále vyhrává (důkaz zde) nad nenávistí, a podle nejvyhledávanějších termínů spojených se slovem láska to vypadá, že jsme platonici, seznamujeme se na inzerát, přes internet a hledáme, co to vlastně je láska.

1.       platonická láska
2.       sms láska
3.       nešťastná láska
4.       láska na inzerát
5.       co je láska
6.       láska přes internet
7.       obrázky láska
8.       láska citáty
9.       neopětovaná láska
10.     láska básničky