mahu-fb.jpgFoto: TV Nova

Říká se: dej si pozor na to, co si přeješ. A také se říká: Kdo si počká, ten se dočká. A vy jste čekala patnáct let...
A vyplatilo se. Ta role je hezká, navíc po boku Boba Jaškówa, kterému hraju bývalku a mám ho moc ráda. Jsem zvědavá, kam se naše linka bude vyvíjet. Darina není vysloveně kladná postava, má hluboký vztah ke svému synovi Patrikovi a jako každá máma je kvočna, která si ho hlídá. Patrik je krásný kluk a ona žárlí na jeho ženu, má pocit, že mu ho bere. V tomhle smyslu je potvůrka. Je to opozit svému muži, Mára v sukni, ale jako ženská je vždycky nebezpečnější.

Vašeho syna hraje Patrik Děrgel. Znali jste se dříve?
Při práci jsme se dříve nepotkali, ale sledovala jsem ho v pořadu Tvoje tvář má známý hlas a moc se mi líbil. Fandila jsem mu. Když mi řekli, že budu v Ordinaci hrát s ním, problesklo mi, že spolu asi budeme mít nějaké techtle.
 
Bohužel to je trošku jinak, že?
Rychle mi vysvětlili: Nene, vy budete hrát jeho maminku, paní Bočanová. Musela jsem se smát, jak jsem blbá. Jak si člověk vůbec neuvědomuje, že stárne, když je pořád obklopený mladými. Ale pobavilo mě to, říkala jsem si, že asi vypadám dobře, když ke mně chtějí dát pěknýho Děrgela. A pak jsem se probrala...
 
To mohl být zajímavý moment prozření...
Nemám problém se stárnutím. Na to, kolik mi je, furt dobrý. Pořád ještě umím zaštěkat. Mladé lidi mám ráda, držím jim palce a nejsem a nikdy nebudu patřit do party zapšklých ženských, které se trápí stárnutím.
 
Téma matky a syna či tchyně a snachy je vděčné. S tím prvním sice zkušenost nemáte, s tím druhým ano. Můžete porovnávat?
Byla jsem dvakrát vdaná a měla jsem skvělé tchyně Každá byla jiná, ale obě skvělé. Rozuměla jsem si s nimi líp než s jejich syny. Asi nejsem typ do manželství. I když nemám syna, můžu čerpat ze sebe. Představa, že mi moje dítě, moje srdce, odejde z domova, je hrozná. To bych snad nezvládla, možná by mi ruplo. Asi proto to pánbůh zařídil nám s Marinkou tak, že budeme vždycky spolu. Marince je osmnáct, ale z hnízda mi neuteče.
 
Říkáte, že si chodíte do práce odpočinout, přitom v Ordinaci se rozhodně nenudíte...
Chodím do práce odpočívat, protože výchova Marinky je trošku náročná. Vždycky se sem těším a jsem ráda, že pracuju s lidmi, kteří nejsou konfliktní a že je mi s nimi dobře. Ráda točím s Robertem Jaškówem, to je sexsymbol! Točíme teď spolu i film, tam mi také hraje manžela.
 
K tomu zájezdové divadlo. Musíte toho stihnout dost, že?
V divadle jsem skoro každý den. Hraju u Háty a v Činoherním klubu. Buď je práce strašně moc nebo žádná. Vloni jsem všechnu práci škrtla a byla celý rok s dcerou doma, teď musím zabrat. Dokud práce je, chci toho využít, v naší profesi to není samozřejmost.