Naším tématem je hubnutí, máte s ním nějaké zkušenosti?
Ještě před pár lety jsem diety řešit vůbec nemusela. Nabrala jsem nějaká kila po těhotenství, ale ta po Star Dance zmizela. Myslela jsem si, že to tak budu mít navždycky, vždyť jsem od mala byla jako vyžle. Jenže příroda je neúprosná. S věkem se mi zpomalil metabolismus, takže jsem musela dát vale večernímu luxování lednice. I tak ale ručička na váze pomalu stoupala. Vlastně jsem dietu jako takovou začala řešit poprvé před rokem a půl. To jsem zjistila, že se po letní pohodičce vejdu jen do jednoho z divadelních kostýmů.
S jakou dietou máte dobré zkušenosti a jak jste se k ní dostala?
S  typy diet zkušenost nemám. Když jsem dříve potřebovala shodit dvě tři kila, tak jsem prostě týden nejedla. Což není pro hubnutí zrovna to nejlepší. Z diet jsem věrná jen jedné, založené na minimálním příjmu cukrů. Právě po tom létě, kdy jsem zjistila, že mám obrovský problém se šatníkem, jsem byla u své kadeřnice. Vypadala báječně. To ona mi řekla o KetoMIX dietě. Žádná dřina ve fitku, pravidelné jídlo a přesto hubnete? Jen tím, že do sebe nebudete cpát cukry? Zdálo se mi to skoro nemožné, jenže na ní jsem viděla výsledek. A tak jsem ji zkusila. Za dva měsíce jsem měla deset kilo dole. Šlo to samo.

A co jojo efekt? Přišel?
Popravdě, každá dieta, po které začnete čuňačit, vám bude dlouhodobě k ničemu. V mém životě nastalo další turbulentní období, kdy moje nervy jely naplno, a já do sebe cpala, co jsem našla. Takže jasně, jinak to dopadnout nemohlo. Váha určitě souvisí s hlavou. Někdo při nervech na pochodu hubne, protože do sebe nemůže nic dostat. Já to mám naopak. Starosti jsem si z toho nedělala. Věděla jsem, že až se bouře přežene, naskočím zase na KetoMIX. Teď už jsem v pohodě a mám zase kapacitu věnovat se sama sobě. Takže jsem se do diety vrhla už teď před Vánoci. Není na co čekat.

Kolik kilogramů máte v plánu shodit?
S touhle dietou je jen na vás, kolik kilo shodíte. Já bych se ráda vrátila na svou loňskou váhu. Když to bude zase deset kilo, budu spokojená. Když to bude víc nebo míň, taky nevadí. Nehroutím se z kila nebo dvou navíc. Chci se cítit v pohodě a být sama se sebou spokojená. To je o co mi jde.
 
Povíte nám něco o téhle dietě?
KetoMIX dieta je strašně jednoduchá, protože využívá biologického nastavení každého z nás. Když tělu omezíte cukry, tak je musí něčím nahradit, protože je využívá jako zdroj energie pro svoje fungování. Takže když je nemá, začne zpracovávat vlastní tuk a přeměňovat ho na ketony, kterými nahradí ony chybějící cukry. Začínáte hubnout v okamžiku, kdy tělo spotřebuje poslední sacharid. Což je tak dva dny od zahájení diety. A pak je to fakt fofr. Třeba i půl kila denně.

S čím jste ze začátku bojovala?
Vlastně s ničím. Denně jíte pět jídel a k tomu půl kila zeleniny a ořechy.  Takže hlad nemá šanci. U jídel máte vždy na výběr podle vlastní chuti nebo času. Mě vyhovují polévky a koktejly, které jsou hotové za pár minut. Takže je s sebou beru, když natáčím nebo moderuji. Je to super jídlo na cesty. Bezvadné jsou taky tyčinky. Když mám čas, tak si připravuji omeletu. Palačinky nebo pudink sladím čekankovým sirupem. Ujíždím na KetoMIX chlebu a houstičkách. A vánoční perníčky, ty nemají chybu.
 
Takže to není o tom, najít si, co vám chutná?
Nevím, jak to mají ostatní. Já jsem typická ryba a miluji jídlo i pití. Jsem požitkář. Ale u KetoMIXu se mi nestalo, že by mi něco nechutnalo. Jídla se dají různě vylepšovat. Do polévek přidávám zeleninu. Do omelet třeba kysané zelí. Z proteinu a ořechů se dají péct opravdové sušenky. Na facebookové skupině KetoMIXu najdete desítky receptů. Třeba i proteinový knedlík. A co mě osobně dostal, jsou nízkosacharidové čokolády, které KetoMIX nabízí. Někdy mám pocit, že vlastně žádnou dietu nedržím.
 
Proč vám tato dieta vyhovuje?
Baví mě, když je vidět rychle výsledek. Což u KetoMIX diety opravdu je. Jídla se připravují taky bleskově. Nemusím počítat kalorie ani se hýbat, když nemám chuť. Jsem skoro závislá na koktejlu s jahodovou příchutí. Ten s sebou beru všude. A navíc vás KetoMIX naučí přemýšlet o tom, co jíte. Najednou vidíte, v čem všem je cukr. Zjistíte, že i jídla, která se navenek tváří jako zdravá, jsou plná umělých sacharidů. A teď, když KetoMIX na trh uvedl i vlastní nízkosacharidové víno, už mi nechybí vůbec nic. Nevěřila byste, jak deci vína denně dokáže dietu zpříjemnit.

Děkujeme Mahuleně za její odpovědi

Reklama