V současném čase a prostoru kolem sebe můžeme vidět tolik kvetoucí nádhery, až oči přecházejí a srdce jásá. Jeden stromový  květ je ale v současnosti asi špička. Vzpomínám si, že mi ho poprvé ukázal náš táta. I jméno tohoto stromu je z mého pohledu vznešené až aristokratické - mluvíme tu o přenádherných magnoliích.

magnolia

Kalich tohoto růžového květu je nezapomenutelným dílem matky přírody, který nemůžete minout bez povšimnutí. Sice mám nejraději světle modré květy, ale magnolie - to je prostě unikát. Možná je to tím, že růžová barva ovlivňuje srdeční čakru, otevírá naše srdce a spojuje se s ženským projevem lásky, který je vyjádřen v kráse stvoření, veselostí, tanci a hře. Růžová barva, kterou můžeme vidět právě na květech magnolie, má jemné a něžné vibrace, má moc léčit rány v srdci. Vzbuzuje pocity lásky a něhy a obdarovává dětským pocitem štěstí. Růžová barvička také povzbuzuje tvůrčí činnost, takže budeme lépe zapomínat, pokud nás z něčeho nebo kvůli někomu bolí srdce. 

Magnolie má své pevné místo i v květové terapii Doreen Virtue, její energetické vlastnosti lze shrnout do zvyšování plodnosti a podpory početí… Je v přímém spojení s archanděly Chamuelem a Hanielem, s čakrami pak kořenovou, sakrální, srdeční a korunní. 

magnolia

Magická magnolie má podle slavné mystičky největší sílu, když kvete. Kouzelné kalichy magnolie zmírňují trápení a léčí problémy spojené s početím. 

O poselství magnolie říká květová terapie: sedněte si se mnou, pomohu vám v oblasti všech aspektů plodnosti. Jsem mateřský strom. Působím tak, aby se vše energeticky vyrovnalo, což zahrnuje i pomoc ohledně početí. Prosím, nepoddávejte se strachu. Posílám vám milující anděly plodnosti. Magnolie je schopná a ochotná pomoci jak ženám, tak i mužům. Cítí radost, když  páry sedávají v blízkosti jejích úžasných květů, jelikož může působit na oba zároveň. Podle Doreen může tehdy dojít k opravdovému kouzlu. Ve své knize říká: Položte jednu ruku na kmen magnolie a druhou dejte na břicho, registrujte pocity a léčivou energii, kterou vám posílám…

Já sama za sebe problémy s početím nemám, v mém věku (45) a při dvou dětech již reprodukční proces aktivovat nemíním, ale květy magnolie mě každé jaro uchvacují svou krásou, a dokud živa budu, nikdy nepřestanou.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama