Ojediněle můžeme tuto dřevinu vidět i v našich zahradách a parcích. Vždy nás zaujmou nádherné velké květy, které se objevují zjara ještě předtím, než na větvích vyraší listy. V pravlastech magnolie, Číně a Japonsku, roste asi desítka jejích různých odrůd. Nepředstavují jen živou dekoraci: od druhého století našeho letopočtu jsou využívány i jejich pozitivní vlivy na lidské tělo.

Kůra magnolie je samostatně zařazena i v čínském lékopisu. V západní Evropě se projevil zájem o kůru magnolie lékařské jako možného zdroje přírodních látek příznivě působících na pocit duševní rovnováhy. Hlavními účinnými látkami z magnolie jsou magnolol a honokiol.

Díky více než 2000 let staré zkušenosti s používáním kůry magnolie je tato přírodní substance tradičně považována za velmi bezpečnou.

Prvotním záměrem při užívání tablet Magnolie je udržení homeostázy (stálosti vnitřního prostředí organismu) v mezích normálu, což navozuje pocit pohody pomocí mírných fyziologických účinků přírodních látek, bez nežádoucích účinků, a hlavně bez fenoménu návykovosti. To, že magnolie není návyková, představuje obrovský benefit ve srovnání s celou řadou jiných přípravků. Favea, výrobce těchto tablet, chce využít nového vědeckého poznatku, že totiž biologická dostupnost (tj. využitelnost) aktivních substancí může být moderními technologiemi výrazně zvýšena. Favea používá techniku mikronizace, při které jsou fyziologicky účinné látky výrazně rozjeměny a zvyšuje se tak jejich rozpustnost a následné vstřebání ve střevě.

Pravidelné užívání Magnolie forte přispívá k navození wellness stavu i během spánku. Dvouvrstvá tableta zabezpečuje rychlou a přitom dlouhodobou účinnost. Nejprve dojde k rychlému uvolnění účinných látek z tmavé vrstvy a efektivnímu zvýšení jejich hladiny v organismu. Druhá, světlá vrstva postupně uvolňuje účinné látky, a proto je udržuje na stálé úrovni po dobu několika hodin. Úleva je rychlá a dlouhodobá.

Zkrácená informace o účincích:

  • magnolie je fitness produkt
  • magnolie je relaxační
  • magnolie je s normální funkcí střevního traktu očišťující
  • magnolie přispívá k menstruačnímu a menopauzálnímu komfortu

Reklama