Proč se někde daří a jinde ne? Proč v jednom domě či bytě žije šťastná rodina a jinde, i kdyby se přetrhli, ne a ne být spokojení? Níže se dočtete, že problém je možná jednodušší, než si myslíte. Nebo... rozhodně na tom něco bude!

happines

Podle filozofie východních nauk je vchod do domu jednou z nejdůležitějších věcí pro to, aby se v domě dobře dařilo.

Představte si, že vidíte dva vchody. Jeden s odrbanou rohožkou, zasunutý, nenápadný a jakoby smutný. Druhý je ozdobený, pozitivní, výrazný a po stranách jsou květiny. Na rohožce nápis „Víteje“. Kam by se vám spíš chtělo jít?

Asi nemusíte dlouze přemýšlet. Podle Feng-shuej se štěstí chová stejně. Půjde tam, kde je to pěkné, kde chce vstoupit, kde je vítáno, kam se nebojí, čeho si všimne.

Je to prosté, ale pravdivé.

Zjišťovala jsem, jak je to v reálu, a skutečně vím o rodinách, jejichž vchody jsou velice pěkné, výrazné a vysloveně lákají. A věřte, nebo ne, lidé jsou tam spokojení, a je to i naopak.

Co dělat, když jste v paneláku?

Nemusíte bydlet právě v rodinném domě, abyste štěstí a spokojenost přilákali. Tady je několik prvků, které můžete zrealizovat i třeba v paneláku.

Tak předně vchod by měl být „ústy“ bytu.

Představte si svou tvář a ústa. Ať jsou pěkná. Je dobře mít rohožku, která bude barevně výrazná a která bude lákat ke vstupu. Nevadí, jestli je nápis na ní „Wellcome“ nebo „Vítejte“, jde jen o pocit. Dveře by neměly být špinavé a po stranách by měly být ozdoby. Logicky to nemusí vypadat jako cirkus. Také si nenamalujete rty třemi rtěnkami. Prostě aby to bylo hezké a příjemné, ale viditelné. Aby si štěstí všimlo. Chtělo vejít.

A jak na to v rodinném domě?

Jestliže máte rodinný dům, pak je dobře sledovat tuhle filozofii už od branky. Z ulice přijde štěstí, a tak byste se měli postarat, aby si vybralo právě vaši branku. Jestli ji ale máte zarostlou pnoucími květinami tak, že není vidět, může se stát, že se sice štěstí líbit bude, ale ani si nevšimne, že jde o vchod. Proto by to mělo být patrné.

Nejlepší jsou půlkruhové jakoby vstupní brány, které lákají a působí mile. Schránka, nátěr, to všechno by mělo upoutat. Ne odradit!

U vstupu do domu pak nesmí chybět ozdoba na dveřích.

Existují sezonní věnečky, velice malebné. Po stranách by měly být květiny. Rohožka ať láká a vítá. Proti vstupním dveřím by nemělo být zrcadlo. Vchod by neměl být zastavěn. Tedy, aby hned za vstupem nic nepřekáželo.

Štěstí by nemělo muset obcházet kýbly, zakopávat o boty nebo se soukat vedle narvaného věšáku.

Do oken hned zjara patří květiny, ozdoby a vůbec by měla upoutat. Vždyť si všimněte, když se podíváte vzhůru po domě. Která okna vás okamžitě upoutají?

Ano, tam, kde jsou květiny a je na co se dívat. V ten moment si třeba řeknete „Kdo tam asi bydlí, že to má tak pěkné, to bude jistě zajímavý člověk, rodina.“ Štěstí se prý chová naprosto stejně.

Za zkoušku člověk nic nedá. Už mám přesný plán, co udělám s našimi okny, brankou, dveřmi.

A moc se na to těším!