magic

S jarem se nám na zahradách a za domem doslova vyrojí možnosti, jak správně vykonaným rituálem trochu obohatit svůj život, zkrášlit sebe sama, či dokonce lehce pozměnit události dnů příštích. Co všechno pro sebe můžeme v tomto období udělat?

Nemůžete se zbavit myšlenek na bývalou lásku, nebo naopak hledáte novou? Chcete upevnit vztah s druhým člověkem či udělat něco pro své zdraví a krásu?

Pomocníky máte možná za domem, nebo rozhodně blízko.

Každá žena v sobě skrývá talent. Každá je v jádru čarodějkou. Tak proč to nezkusit?

magic

Vybrala jsem jednoduché rituály, které nevyžadují, abyste nahé hopkaly po městě či pojídaly netopíří exkrementy.

Pivoňka - Paeonia mascala - Sušenými květními lístky pivoňky můžete efektivně vykouřit svůj dům, a tím jej ochránit před zlými silami. Latinský název pivoňky je mimochodem odvozen od jména lékaře antických bohů Paeona, který jako prvý léčil touto rostlinou vládce podsvětí Pluta.

netreskPampeliška - Taraxacum officinalis - Pampeliška je považována za rostlinu života a slunce. Vedle léčivosti jejích jarních mladých lístků a možnosti vyrobit báječný med, můžete v neděli ráno, když přibývá Luna, s prvními paprsky slunce vyrýt pampelišku a jejím rozkrojeným kořenem si potřít čelo. Zajistí vám přátelství a vy sami bude milí a vyhledávaní.

Netřesk - Sempervivum tectorum - Z netřesku se sbírají ty nejsilnější listy, z kterých se poté vymačká šťáva. Dokonce se dá i zamrazit, pokud ji nespotřebujete hned. Pomáhá na popáleniny, otoky a řezné rány. Pokud se potřebujete zbavit bolesti hlavy vzniklé z nedostatku spánku, stačí si potřít spánky.

V magii je netřesk považován za jednu z nejsilnějších obranných rostlin. Každá hospodyňka měla dřív netřesk na zahrádce pro ochranu domu před pohromami, které se mu pak obloukem vyhýbají. Na střechy se netřesky sázely do mechu, kde odpuzovaly blesky. No jistě, NE – TŘESK.

 

Jetel luční - Trifolium pretense - Jetel přináší ochranu, peníze, lásku, úspěch, věrnost a používal se i pro exorcismus. Pokud rozstříknete odvar z jetele po domě, tak zaženete zlé duchy.

  • jetelSnědí-li dva lidé rozpůlený čtyřlístek, ihned se do sebe zamilují.
  • Dáte-li si čtyřlístek do boty před odchodem z bytu, velmi zvýšíte možnost, že naleznete novou lásku.
  • Pětilístek zas přitahuje peníze a je nošen nebo rozhazován kolem domu proti smůle.
  • Jetelový lístek omotaný kouskem modrého hedvábí se nosí u srdce na překonání zklamání v lásce.

 

Jabloň - Malus domestica - Jabloň se používá při kouzlech na lásku odedávna. Byl to strom hodně uctívaný Druidy.

Jablko je v mytologii symbolem nesmrtelnosti. Jablečná šťáva se používá všude tam, kde se vyžaduje krev nebo víno.

 

Utrhněte ze stromu jablko a vyryjte do něj nožem Aloe + Deleo + Delato.

Přitom říkejte tato slova: Zaklínám tě těmito jmény, jež jsou na tobě napsána, aby muž, který se tě dotkne, mě miloval a shořel v mé lásce tak jako vosk taje v žáru ohně. Jablko dejte dotyčnému!

Tohle kouzlo dávám, jak jsem ho zdědila, ovšem je potřeba si uvědomit, že tato magie je již manipulativní, a tak si rozmyslete, jestli do toho chcete jít.

 

A ještě další bylinky z vaší zahrádky

magnolieKoriandr - Noste u sebe v malém sáčku koriandrová semena, je to dobrý talisman proti nemocem, účinný pro ty, které trápí migréna.

Magnólie - Nasypte několik květů magnólie pod společnou matraci, to udrží něžnou lásku mezi vámi a vaším partnerem.

Tymián - Trocha tymiánu v malém sáčku přispívá podle řeckých tradic k tomu, aby se plány zdařily a posiluje vitalitu.

Je bezpočet kouzel, která zahrnují rostliny, a je to logické. Lidé odedávna pozorovali dění kolem sebe a příroda byla součástí jejich života. Kouzla a rituály dost často napodobují dění v přírodě.

Příště: Kouzlo s plátky růží a mušlí pro váš krásný pocit a přitažlivost.

Reklama