Jaro si letos s klepáním na dveře dává na čas. Až ale konečně zaklepe, spolu s jeho příchodem se začnou pomalu probouzet a rozkvétat také první jarní květiny. Tak jako ostatní rostliny, i některé z těchto květin oplývají magickou mocí.

PRVNÍ POSLOVÉ JARA

Prvními posly jara bývají vlaštovky. A jak je tomu v rostlinné, květinové říši? A co teprve v rostlinné, květinové „magické“ říši? S magickými účinky některých jarních květin vás seznámíme právě nyní.

Sněženka

kytkyMezi první posly jara v květinové říši patří už dlouhá léta sněženky. Většina lidí má v podvědomí sněženky, které vykvetou na jaře bílými květy, což je veliký omyl. Mezi nejkrásnější sněženky, a také ty nejdražší, patří žlutokvěté. Pokud se vám podaří nalézt kytičku žlutých sněženek, jaro je tady!

Krokus

kytkyKromě sněženek se na jaře objevují také výrazně barevné krokusy. Ty jsou podle lidových pověr odjakživa spojovány s příchodem nové lásky. Kromě toho, pokud máte krokus v blízkosti okna do ložnice, může navodit některým senzibilním jedincům věštecké sny.

Narcis

kytkyTypickou jarní květinou je narcis. Kytička narcisů ve váze zaručuje domu hojnost, ale také rodinou soudržnost a harmonii. Tyto květinky dostaly jméno po bájném řeckém Narcisovi, ale tak trochu neprávem jsou znakem hanlivého označení pro pyšného a sebestředného nositele. I když květinka narcis může být na svou krásu právem pyšná.

Ibišek

kytkyIbišek sice patří spíše za okno do květináče, ale na jaře, když se hodně oteplí, může bát vystaven i na verandu nebo na balkon. Ibišek je symbolem lásky, touhy a chtíče a pomáhá nasměrovat vztahy tím směrem, kterým si přejete. :) Tak si ho raději nechejte v místnosti.

Hyacint

kytkyJméno této květinky vzniklo z řeckého Hyakinthos. Odkazuje k bájnému bojovníkovi, který se plně oddal Apollónovi. Díky tomu se stal patronem homosexuálů. Kromě toho ale bdí také nad klidným spánkem a dokáže odehnat noční můry.

Lilie

kytkyLilie jsou spojovány přesně s tím, co přináší jaro. Plodnost, úrodnost, znovuzrození. Lilie jsou také znakem hojnosti a okázalosti. Kdo vám přinese lilii, ten vám přeje všeho do sytosti.

Tulipán

kytkyTraduje se, že tulipán je květina pro muže. Přináší prosperitu a rozhodnost v chování. Dostat tulipán znamená, že ten, kdo vám ho daruje, si vás váží, respektuje vás a máte jeho obdiv.  

Vodilka

kytkyVodilka je nepříliš známá trvalka příbuzná pryskyřníku, ale k příchodu jara neodmyslitelně patří. Roste většinou divoce v lesích a na polích, ale našla si cestu i do zahrad. V magii byla odjakživa magnetem na peníze a přinášela úspěchy v podnikání a v právních záležitostech.

Fialka

kytkyPodle římské mytologie vůbec první fialka na světě tryskala z rozlité krve boha vegetace Attise, který se zabil kvůli velké matce bohů Kybelé. I přesto je tato fialová květinka spojována s poklidem a mírem. Její listy pomáhají chránit proti zlu, zároveň jsou zvěstí příchodu nového života.

Krásný život v nově příchozím jaru přeje redakce Žena-in

Použitý zdroj: www.atlasrostlin.cz

Přečtěte si také:

Reklama