Intuice, cit pro barvy, to určitě žádné z nás není cizí. Většinou odhadneme, která barva nám sluší a která ne. Stačí si obléknout oblíbené šaty a najednou se nám všechno daří. A jiné, byť by byly sebevíc in, přinesou jen zklamání. Čím to je? Pojďte se zamyslet nad magií barev v našem životě.

ČERVENÁ
oplývá velkou mocí, představuje aktivitu, sex, agresi, smělost. Dokonce i červené spodní prádlo, které není vidět, může ovlivnit vaše chování a pocity Když se potřebujete vzchopit, dodat si odvahy, používejte červenou, a platí to i pro interiér. Padá na vás smutek, máte sklon k depresím? Nebo je vám prostě jenom zima? Použijte červené stimulátory -hrneček, polštářek, pléd. Uvidíte, že vám bude líp ...

ORANŽOVÁ
znamená optimismus a tvořivost. Je v ní hodně dětské hravosti, bezprostřednosti, neutuchající energie. Je-li jí příliš, dokáže unavit, stejně jako nás utahají živé děti. Je však dobré mít ji doma v doplňcích – svíčky, ubrousky a jiné drobnosti.

ŽLUTÁ
aktivizuje intelektuální procesy, hodí se při navazování pracovních kontaktů. Stejně jako u oranžové, příliš mnoho žluté unaví, podráždí. Takže stačí k neutrálnímu kostýmku doplnit žlutý šátek. V intimních chvílích může žlutý župan nebo prádlo naladit vašeho partnera na intelektuální vlnu. A místo vášní budete poslouchat jeho dlouhé přemítání o smyslu života ...

ZELENÁ
To je harmonie, klid a vyrovnanost. Zelená podtrhuje ženskost. Pokud jste unavena, chcete si odpočinout od každodenního shonu, použijte zelenou. Když při kontaktu s druhými lidmi chcete zachovat určitý odstup a nechcete se nechat vyvést z rovnováhy, vezměte si něco zeleného. A jestliže vám zelená nesluší, stačí šátek v barvě jarního trávníku či prsten se zeleným kamenem.

BLEDĚMODRÁ
značí lehkost, čistotu, naivitu. Chladná barva, barva romantiků a idealistů, barva mládí, vzdálená od střetu vášní a všedních starostí. Hodí se, chceme-li zdůraznit naši duši. V interiéru vyvolává pocit svěžesti a pomáhá odtrhnout se od rutiny. V osobním vztahu dokáže vzbudit něžnost, ne však vášeň.

TMAVOMODRÁ
uklidňuje, je to barva soustředění, vážnosti. Příliš mnoho tmavomodré může vyvolat depresi. Tmavomodrá nám pomůže zachovat chladnou hlavu, střízlivě uvažovat, zkrátka být nad věcí. Hodí se do pracovního prostředí a k vážným rozhovorům. Lakovaná tmavomodrá kabelka, tužka, pudřenka pomohou soustředit se, uklidnit se.

FIALOVÁ
Slavnostní, vznešená barva. Působí záhadně, tajemně, zbaví vás všednosti, zapomenete na světské starosti. K člověku ve fialovém se zdráháme přistoupit a začít s ním mluvit. V kontextu milostném znamená věčnou a jedinou lásku. Fialové spodní prádlo může znásobit vášeň, pokud jsou vaše vztahy s mužem „planoucí“, ale na druhou stranu může uhasit oheň, pokud je vztah z kategorie přelétavých.

ČERNÁ
Barva hlubin, které všechno pohltí, je v ní stabilita, zvláštní klid, samota, ale i jakási dramatičnost. Černá pomáhá v koncentraci, izoluje nás od okolí. Černá je na místě tam, kde se jedná o něco dlouhotrvajícího, vážného, kde je třeba být zodpovědný. Pověstný je obraz ženy v černém, ženy-vamp. Černá muži signalizuje, že s takovou ženou lze navázat vážný, ale i nebezpečný vztah ...

BÍLÁ
Barva představující něco nového, čistého, ale i prázdného. Použijte ji, začínáte-li nový život a nechcete ohlížet zpět. Nevěstiny bílé šaty symbolizují její připravenost odejít od rodičů, začít život v nové rodině úplně od nuly. A když se probouzíte v ložnici bílé barvy, máte pocit, že každý nový den je prvním dnem v nové etapě vašeho života.  

(podle zahraničních webů)