Na ostrov Lanzarote mám ty nejkrásnější vzpomínky. Kdyby to bylo možné, hned se tam nastěhuji. Na ostrově jsem žila půl roku a mohu vám říct, že člověk se slunečnou duší si velmi snadno zvykne na ostrovní způsob života…

Je mi líto, že většina lidí zná Lanzarote jenom jako atraktivní dovolenkovou destinaci. Určitě je příjemné strávit alespoň dva týdny u Atlantického oceánu v dobré péči hoteliérů, no tento čtvrtý největší kanárský ostrov si zaslouží mnohem víc pozornosti.


César Manrique  

Asi nejslavnější osobností ostrova je César Manrique, který navrhnul a realizoval celou architekturu ostrova. Protože Lanzarote nepatří ke komerčním ostrovům, má specifickou architekturu, která zůstává nedotčena „výkřiky módy“.

Budovy  a domy jsou navrženy v jednoduchém ostrovním stylu. Mají většinou bílou barvu, jsou nízké a působí vzdušně, co odpovídá charakteru ostrova. Interiéry působí velmi útulným a veselým dojmem. Zde převládají pastelové barvy, které jsou vhodně zkombinované s přírodními prvky.

 

Pokud se vydáte na procházku, určitě by jste měli navštívit kaktusovou zahradu, národní park Timanfaya, místní museum umění Castillo de san José a nadaci Césara Manrique kde se můžete obeznámit s částí jeho díla. Cestu vám určitě zpříjemní i jeho velké „větrní hračky“, které vyzdvihují jedinečnost ostrova.       


Lanzarote, má tak, jako jeho obyvatelé poklidný, příjemný a čistý charakter. Proto je určen pro lidi, kteří vyhledávají víc soukromí, pokoj, zdravý prostředí a pochopitelně maximální relaxaci. Není divu, že sem pravidelně přichází i Václav Havel, který se zde „nabíjí“ a hledá inspiraci pro svoji tvorbu. Svůj pokoj zde nachází i mnoho dalších významných osobností. Vzpomenu španělskou královskou rodinu, která zde má svoji rezidenci.


Vzdušní a vodní sporty

Lanzarote je znám občasným větrným počasím, které je vhodné na vodní a vzdušní sporty. Pro milovníky větru a vln Atlantiku můžu vřele doporučit windsurfing, surfing nebo potápění, které vás rádi naučí zdejší instruktoři.

Téměř celoroční, stálý charakter počasí využívá mnoho vrcholových sportovců. Za zmínku stojí mistrovská soutěž Iron man a šampionát ve windsurfingu.

 

Gastronomie a lidové tradice

Lanzarotská kuchyň je známa svoji lehkostí a pestrostí. Jídla se připravují na olivovém oleji a tradiční kuchyň využívá zejména mořské plody, ryby, rýži, chléb, brambory a zeleninu. Pokud nemáte chuť "vstupovat do neznáma", máte možnost využít nabídku restaurací, které připravují standardní evropská jídla.


K jídlu doporučuji skvělé lanzarotské víno, které si zakoupíte za příznivé ceny. Kromě vína je oblíbená i sangrie - míchaný nápoj z vína ovoce a džusu, který výborně osvěží. 

Raritkou je lanzarotský tabák, který se zde kdysi aktivně pěstoval. 
 

Další zajímavostí ostrova jsou místní tradice. Ty můžete obdivovat ve formě lidových krojů, ručně dělaného karmínu, sochařství z lávových kamenů nebo tradiční hudby v doprovodu timple, který připomíná malou kytaru.

 

 

Lanzarotský čert

 

Víte jak poznáte, že jste skutečně na Lanzarote? Symbolem ostrova je čert. Vytvořil ho už vzpomínaný César Manrique a můžete se s ním potkávat téměř na každém kroku...    


 


Nechte se unést dobrým a hezkým lanzarotským čertem, kterí kamarádí s mořem a větrem.
Navštivte Lanzarote, magický ostrov zdraví, štěstí a lásky...

Ostrov Lanzarote s CANARIA TRAVEL:
27.04.2006-26.10.2006 platí pro odlety v tomto období pro dospělé - speciální nabídka 8490,-
27.04.2006-26.10.2006 platí pro odlety v tomto období pro děti 2 - 12 let speciální nabídka 6690,-
dospělí - ow - speciální nabídka 6400  ,-
děti 2 - 12 let  - ow - speciální nabídka 5000,- Kč

bungalovy SANDS BEACH VILLAS RESORT ****     
www.sandsbeachvillas.com
 04.05.2006 - 11.05.2006       8 dnů / 7 nocí  dospělá osoba (bez stravy)  7990,-
1. dítě 2 - 12 let (bez stravy) 0,-
2. dítě 2 - 12 let (bez stravy) 6990,-

Příplatky:
jednolůžkový pokoj  5800,-
polopenze  - dospělá osoba  4700,-
polopenze - dítě 2350,-

bungalovy SANDS BEACH VILLAS RESORT ****     
www.sandsbeachvillas.com
11.05.2006 - 18.05.2006       8 dnů / 7 nocí dospělá osoba (bez stravy)  9990,-
1. dítě 2 - 12 let (bez stravy)  0,-
2. dítě 2 - 12 let (bez stravy)  7490,-

Příplatky:
jednolůžkový pokoj  5800,-
polopenze - dospělá osoba  4700,-
polopenze - dítě 2350,-

Aktuální speciální nabídky najdete také na www.canariatravel.cz

Reklama