mag.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Beran je první ohnivé znamení a vládne mu planeta Mars; v římské mytologii bůh války a bitevní touhy. Vaše energie je mocná a oheň čistý a původní; první jiskra, závan naděje, světla a tepla. Týž oheň osvětluje vaši cestu, inspiruje, podněcuje vášeň a odvahu všude tam, kam vstoupíte. Magie vaší osobnosti spočívá ve schopnosti předvídat a odhalit kohokoli a cokoli, jakýkoli záměr či pohnutku. Podvědomě, bez zvláštní snahy.

Vyzkoušejte čarovat prostřednictvím ohně, je vám nejblíž. Můžete symbolicky zapalovat svíčky nejrůznějších přání, pálit lístečky se vzkazy, případně kouzlit s bylinkami, které prostřednictvím plamenů uvolní svou vůni a energii. Barvu svíčky volte vždy intuitivně.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Vládnoucí planetou Býka je Venuše, římská bohyně lásky, krásy a potěšení. To se zákonitě propisuje do vašeho chování a jednání, které je přirozeně smyslné, aniž byste o to nějak usilovala. V období, kdy vládne vaše znamení, je příroda v plném rozpuku, zemi vládne jaro a svět se může oddávat pozemským radovánkám. A právě v tom zejména je vaše magická síla – jste součástí věčného podpisu přírody, ženou v tom nejryzejším slova smyslu. Život prožíváte naplno, prostřednictvím všech pěti smyslů a nikdy netrpíte nedostatkem.

Jste zemské znamení, které má blízko k půdě a rostlinám. Zkuste kouzlit s bylinkami, díky vaší „úrodné“ energii se jim bude výjimečně dařit, a i jejich síla bude umocněna vašimi – v tomto smyslu mimořádnými – schopnostmi.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blížencům vládne planeta Merkur. V římské mytologii byl tento bůh (vedle Pluta) jediným, kdo mohl cestovat do podsvětí, kam provázel duše zemřelých. Putoval temnotou i skrytými zákoutími psychiky a vracel se zpátky na zem. A právě to se nevratně obtisklo do vaší mysli, která je mimořádně proměnlivá a flexibilní, přepíná se z myšlenky na myšlenku, z fantazie do reality a hravě vše zvládá. Vaší nejsilnější stránkou a magickou záležitostí je neuvěřitelná mentální bystrost, která je doslova nadpozemská.

Jste vzdušné znamení, které má mimořádně silnou myšlenku. Jejím prostřednictvím můžete získat to, co chcete. Pokud po něčem opravdu toužíte, vydejte se za větrného počasí na procházku po poli či louce a několikrát po sobě zopakujte své přání. Ve vašem případě se dá bezesporu hovořit o magii mysli.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Rak je dítětem Měsíce. Jeho proměnlivost a síla se zrcadlí i ve vaší povaze a schopnostech. Jste vrozeně intuitivní, se zděděnou moudrostí předků, na jejichž dovednosti umíte automaticky navázat. Vaše empatie je až neuvěřitelná. Vždy dokážete přesně vycítit, když vaši blízcí z jakéhokoli důvodu trpí. A jako skutečná čarodějka taky víte, co potřebují. Intuitivně tušíte, co jim pomůže – ať už jde o vřelé obětí, amulet nebo bylinkový čaj.

Protože voda je váš živel a přirozeně k ní tíhnete, ideální kouzla jsou ve vašem případě ta vodní. Vyzkoušejte rituální jarní očistu v potoce, pošlete své přání po proudu řeky. Blízká je vám také magie Měsíce; čarování vám nejlépe půjde za úplňku nebo při novoluní.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvům vládne Slunce, proto je energie tohoto znamení vřelá a přátelská, podobně jako sluneční paprsky během letního podvečera. Jste velkorysá osobnost, mimořádně autentická. Právě autenticita a láskyplnost patří k vašim magickým schopnostem, které ostatní fascinují a přitahují jako magnet. Okolní svět se nemůže nabažit vašeho soukromého světa a úhlu pohledu. Ostatní vás s důvěrou následují, jste přirozenou vůdkyní, schopnou grandiózních úspěchů.

Malé věci nejsou nic pro vás. Potřebujete vysoké cíle, a ušlechtilý záměr. Výborným způsobem, jak využít vašich magických schopností, je alchymie. Proniknete-li blíž do jejích tajů, odkryjí se vám nečekané obzory.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Planetou Panny je Merkur, bůh obchodu, služby, zisku a cestování. Právě to se zrcadlí ve vaší povaze a schopnostech. Často se zabýváte potřebami druhých a vaše bystrá mysl je postavena tak, aby vytvořila naprostou dokonalost. Jste přírodní léčitelkou, protože máte přímé napojení na božský zdroj. Zároveň jste však velmi analytická, a tak zprávy, které touto cestou dostáváte, racionalizujete a mentálně třídíte. V tom tkví nicméně vaše magická schopnost: vynikajícím způsobem pozorujete a počítáte, bravurně kombinujete a organizujete. Může z vás mimo jiné být ta nejlepší kartářka.

Máte skvělé předpoklady pro magii písma. Síla psaného slova je mocná a ve vašem případě se energie ještě znásobí. K posílení svých přání využijte tuto svou schopnost a zapisujte si je na papír. Půjde vám i runová magie a celkově práce se symboly.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Patříte k velmi okouzlujícím a společensky oblíbeným bytostem jako skutečné Venušino dítě. Vzhledem k tomu, že vaším vládnoucím prvkem je vzduch, zažíváte krásu z mentální perspektivy – na rozdíl od Býka, který vidí svět prostřednictvím pozemských smyslů. Jste trochu jako chameleon a poněkud obtížně čitelná, protože jste ztělesněním magického zrcadla bohyně Afrodity – věčným odrazem vašeho okolí. Díky tomu ale umíte v pravou chvíli pomoci; v tom tkví vaše kouzelná síla. Často postačí pouhé slovo nebo gesto přijetí. Nabíjíte energií slova, ale i darovaného předmětu.

Zkuste bibliomantii, zajímavou věšteckou metodu spočívající ve věštění z náhodně otevřených knih. Zahrňte do rituálu také všechny čtyři živly, aby se energie maximálně posílila a síly vyrovnaly.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Vaší vládnoucí planetou je Pluto, planeta transformace. Ve starověké mytologii byl Pluto bůh podsvětí; odtud pramení vaše extrémní vášně a zcela neproniknutelná mysl. Jste vysoce intuitivní bytost a přirozený čtenář myšlenek, protože beze strachu procházíte temnými zákoutími lidských myslí. Tato magická schopnost pramení z vaší emoční intenzity, která občas může být pro vaše okolí až zdrcující. Jste nejsvětlejším světlem i nejtemnější tmou. Nic mezi tím ve vašem pojetí neexistuje.

Síla vaší mysli nezná hranice. Jste nabitá katarzní energií, dokážete však vrátit zpět a znásobit také negace, které k vám druhý vyšle. Jste předurčena k sexuální magii, vyhovovat vám bude například tantra. Vaším živlem je voda, váš skrytý talent spočívá i v magii bylin a lektvarů.  

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Jste dítětem Jupitera, planety hojnosti, léčení a expanze. Často se o vás mluví jako o věčném tulákovi zvěrokruhu. Váš optimismus může někdy být až přehnaný, v tom ale spočívá vaše síla. Jste přesvědčena, že nemožné není nic a za obzorem vždy čeká něco nového. Svým pozitivním nábojem dokážete léčit, aniž byste o to usilovala; vaše ruce jsou kanálem mezi nebem a zemí a pouhé přikládání na tělo druhého má ozdravný efekt. Není náhoda, že řada skvělých léčitelů se narodila právě v tomto znamení. Magie vaší osobnosti spočívá i ve schopnosti předávat své magické dovednosti dál.

Jste milovnicí cestování, s ohromnou potřebou volnosti. Pokud můžete, rozšiřujete si obzory a ze svých poutí si vozíte talismany. Ty následně můžete použít také k magickým účelům; vaše osobnost je hluboce propojena s vírou, tíhnete k náboženství a mystice. Rituální kouzlení vám přirozeně půjde.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Znamení Kozoroha vládne planeta Saturn, v římské mytologii bůh času, zemědělství a sklizně. To vám propůjčuje určitou strohost. Působíte přísně, jste však velmi spolehlivá a spravedlivá osobnost vyzařující integritu a prastarou moudrost. Zaujatá sama sebou a v souvislosti s přirozenou nedůvěrou ke svému okolí máte svou magii hluboko ukrytou. Díky ní však umíte najít odpověď na jakoukoli otázku, pokud svému nitru v tichosti nasloucháte.

Jste hluboce propojena se zemí. V přírodě a daleko od lidí dokážete najít řešení a pochopit do té doby nepochopitelné. Zrozena jste pro šamanské rituály, do nichž vás nejlépe uvede bubnování. Využít můžete kromě nejrůznějších amuletů také sílu bylin.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Jste sociální rebel, protože vám vládne Uran, planeta chaosu a nečekaných změn. Vaše nadaná mysl je progresivní a futuristická; proto můžete dát celý svět dohromady pouze tím, že budete prostě sama sebou. Vesmír vám požehnal výstředním úhlem pohledu, což je vaše největší superschopnost. Kromě toho jste však i nejaktivnějším energetickým upírem. Neděláte to ale vědomě; je vám zkrátka vrozeno čerpat energii od ostatních, jste-li unavená.

Máte potenciál stát se pokrokovou čarodějkou. Síla vaší mysli je nepřekonatelná v hledání nových řešení a inovativních postupů v jakékoli oblasti, magii nevyjímaje. Můžete vytvářet vlastní kouzla a razit svůj originální směr.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby platí za vesmírného hybrida celého zvěrokruhu, protože jsou znamením univerzální jednoty a božství. Neptun, planeta soucitu a podvědomí, vám umožňuje neomezeně cestovat prostorem a časem. Vaše intuice je božská a srdce přetéká soucitem. Jste mystickou bytostí v tom nejryzejším slova smyslu. Vaše charisma učaruje každému, a pokud se vám zamane, získáte srdce téměř kohokoli. Jste fascinující magnet, jehož síle se jen těžko odolává.

Jste přímo napojena na vesmírný zdroj. Dokážete komunikovat s vyššími bytostmi a nechat se jimi vést. Platíte i za vynikající médium; díky tomu jste ideální osoba pro channeling (získávání informací z jemnohmotného světa).  

Čtěte také:

Zdroje: elitedaily.com/p/the-unique-magicmysteries24.com