V tomto článku si společně probereme nejpopulárnější komponenty přírodní kosmetiky, které můžeme nalézt ve složení jakéhokoliv kosmetického produktu. Prohlédnout jejich nabídku si můžete tady https://makeup.cz/brand/31901/.

Základové a éterické oleje

dried-flowers.jpg

Nejčastěji se pro výrobu přírodní kosmetiky používají oleje a olejové extrakty z bylin. Základové oleje v pleťových maskách a krémech zvyšují jejich efektivitu a zlepšují regenerační a anti-age vlastnosti. Kosmetické oleje udržují pokožku hydratovanou, navíc se na rozdíl od kosmetiky na bázi ropných produktů dokonale vstřebávají. Hodně éterických olejů má antibakteriální a antiseptické vlastnosti, což brání množení bakterií způsobujících záněty a akné.

Včelí produkty (med, propolis a mateří kašička)

honey-bees-326337-1920.jpg

Včelí produkty se v kosmetice používají od starověku. Jejich nejcennější vlastností je vysoká regenerační schopnost. Dobře normalizují pH rovnováhu pleti a urychlují metabolické procesy stimulací krevního oběhu. Med a mateří kašička jsou zvlášť cenné komponenty v kosmetice poskytující anti-age efekt.

POZOR! Přírodní kosmetiku na bázi jakýchkoli včelích produktů by neměli používat lidé náchylní k potravinové alergii na med.

Mleté rostliny (ovoce, ořechy, listy, semena, kořeny, byliny)

medicinal-flower-4246074-1920.jpg

Mleté rostliny si také zachovávají všechny své příznivé vlastnosti, můžete je najít v mnoha přírodních kosmetických přípravcích. Některé organické produkty jsou zcela tvořeny mletými rostlinami: například suché peelingy a suché masky, které je třeba nejprve zředit vodou.

Jíl, terapeutické bahno, sapropel

Zvláštní vlastnosti terapeutického bahna se projevují při dlouhodobém kontaktu s pokožkou, proto se pleťové masky na bázi bahna považují za nejúčinnější. Kosmetika na bázi bahna je velmi užitečná pro majitele mastné pokožky, protože má antibakteriální vlastnosti, jemně čistí, při dlouhodobém používání obnovuje vodní rovnováhu a reguluje sekreci kožního mazu. Díky takovým kosmetickým přípravkům se zvyšuje pružnost a pevnost pokožky, vyhlazují se jemné vrásky.

Reklama