Podzimní procházka padajícím listím, to je balzám na duši. Kocháme se barevností přírody a tu a tam také zvedneme nějaký ten kaštan. Ať už pro štěstí do kapsy, za účelem vyrábění zvířátek s našimi dětmi, anebo i pro naše zdraví.

kaštan

Téměř nikdo z nás neodolá při pohledu na lesklý, spadlý kaštan, aby si ho nestrčil do kapsy. A v té kapse si ho ještě hezky požmouláme v ruce a kocháme se jeho hladkostí a hebkostí. Naše dlaň se zahřeje a my se cítíme dobře. Možná jde jen o sugesci, ale možná taky ne.

Pozor, kde kaštany sbíráte

Kaštany patří mezi magické stromy, jejichž hnědé plody – kaštany, přináší radost i uzdravení. Pozor však na to, kde je sbíráte.
Rozhodně se nedoporučuje sbírat kaštany v blízkosti hřbitovů, na samotných hřbitovech anebo v místech, o kterých víte, že se tam stala nějaká nepříjemná událost. Kaštany totiž do sebe přijímají jakoukoliv energii, tedy i tu negativní. A ta by vás mohla pořádně potrápit. Třeba zlými sny střídajícími se s únavou a nespavostí.
Pokud ale kaštany nasbíráte na prosluněném, krásném místě, kde je vám příjemně, vězte, že kaštany vám rozjasní duši a pomohu i vašemu zdraví.

Pytlíček pod polštářem  

Na léčivou sílu kaštanů věřili už naši předkové. Když nás na těle něco bolí, stačí si dát několik plodů kaštanu do pytlíčku, přiložit na bolavé místo a problémy ustoupí. Je však třeba vědět nejen, kde je sbírat, ale i kolik jich nasbírat.
Podle pověr a rad babek kořenářek, je potřeba nasbírat tolik kaštanů, kolik je člověku let a ještě jeden navíc. Není nutné, aby byly kaštany nasbírané vlastní rukou, mohou je nasbírat i lidé, které máte rádi. Například naše děti.
Nasbírané kaštany pak vložte plátěného pytlíčku (ne umělého sáčku), aby mohly dýchat, a jejich energie tak mohla proudit. Pytlíček poté zašijte a vložte pod polštář. Měl by vás pak ochránit před veškerými nemocemi a nachlazením, které se snaží na člověka přes zimu útočit. Kaštany totiž do sebe nasávají veškeré škodliviny z těla.
Pod polštářem si je nechejte až do prvního jarního dne, pokud je máte v plátěném pytlíčku, tak nemusíte mít obavy, že by zplesnivěly, pouze pomalu sesychají.

Říká se…

Říká se, že kaštany mají nejen léčivou, ale také magickou moc. Ženy, které si přejí otěhotnět, by měly nosit kaštan u sebe v kabelce. Muži, kteří si přejí hodně peněz, by ho měli mít v kapse, nejlépe už s nějakou mincí.
Také před důležitou schůzkou anebo jednáním mějte kaštan při sobě. Zbaví vás stresu, nejistoty a dodá sebevědomí.
A neposlední řadě, pokud prý dáte někomu kaštan, jen tak, bez jakéhokoliv rozmyšlení, tak ten dotyčný vám bude stát po boku až do smrti.

A záleží už jen na vás, zda mu dáte kaštan s pozitivní nebo negativní energií :)

Použitý zdroj: http://ezoterikacarllito.webnode.cz/bylinky/lecive-kastany/

Čtěte také: