Překvapuje mě, kolik lidí nemá potřebu mít vánoční stromeček. Stačí jim ozdobené větvičky. Mé Vánoce by bez stromečku byly jen ozvěnou těchto svátků. 

Od té doby, co jsem dospělá, máme pravidelně smrček, ale když ještě žili naši rodiče a prarodiče, s kterými jsme bydleli v obrovském bytě na Starém městě, mívali jsme pokaždé borovičku. Velikou a krásnou. V našem bytě byly tehdy vysokánské stropy - mít bydlení s vysokým stropem už se mi v životě nikdy nepodařilo…

pin1.jpg

Každý rok obdivuji překrásné borovičky u prodejců a vzpomínám na ty naše ozdobené křehkými ozdobami, u kterých jsme se jako děti bály i kýchat, aby se nerozbily. 

Borovice má podle učení Doreen Virtue úžasné vlastnosti, dodává emoční sílu, sebedůvěru, odstraňuje negativitu, pomáhá při soustředěnější meditaci a ochraně.  

Je ve spojení s archanděly Michaelem a Razielem a s čakrami solár plexus a hrdelní.

Podle proslulé mystičky Doreen je borovice majestátním stromem, a i přes to, že borovicové šišky nejsou de facto květy, jsou schopné úžasných ochranných kouzel. V knize květová terapie naleznete doporučení umístit borovicové šišky před dveře, abyste se ochránili před negativitou. Když následně lidé vstoupí do vašeho domova, přijmou spirituální dohodu hovořit s láskou a jednat s vámi s respektem. Máme-li to štěstí sdílet prostor s borovicí ve chvíli, kdy se cítíme křehcí, ona nám přirozeně a jemně vrátí naši sílu a sebedůvěru. 

Domů si můžeme opatřit i borovicové bonsaje, které jsou neskutečně dekorativní - tyto malé stromečky dokážou být neuvěřitelným meditačním nástrojem. I přes svůj nepatrný vzrůst mají všechny vlastnosti borovice a také schopnost prohloubit vaši duchovní zkušenost. Když budete v blízkosti borovice, ať již ve formě bonsaje či klasického stromu, ucítíte, jak vaše síla poroste. :-)

pin3.jpg

Duchovní poselství borovice: umožňuji vám, abyste se drželi zpříma a nesli hlavu vysoko. Pomohu vám býtemočně stabilními. Budu vás chránit před negativitou ostatních, spojení ´slova druhých mi nikdy neublíží´ se stane vaší mantrou. Pokud budou lidé vnímat potřebu vás slovně napadnout, odhalí se tak daleko více jejich nejistota, vy zůstanete klidní. Již nevěnujete ani jedinou myšlenku tomu, jakým způsobem se na vás druzí dívají, a budete v souladu s tím, kým opravdu jste. 

Doreen ve svém psaní o borovici doslova říká: při práci s borovicí brzy zaznamenáte pokles negativních zkušeností, protože vás chrání před nižšími vibracemi a nízko vibrujícími slovy. Cokoliv, co slyšíte a řeknete, prochází skrz závoj lásky, z čehož máte užitek vy i lidé kolem vás.

Když jsem přemýšlela, jaké stromy zasadit na naší nové a zatím prázdné zahradě, říkala jsem si, že hlavně žádné jehličnany! Borovice se svými neviditelnými dary a schopnostmi by ovšem byla pro můj osobní mikrosvět velkým přínosem pro celou naši smečku. :-)

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com