Dnešní den si povídáme na téma talismany, zvyky, rituály. Jaký rituál má čtenářka s nickem hannah58?

Mám magické číslo „tři". Proč zrovna trojka? Vždyť pohádky přece začínají slovy:  Žili, byli tři bratři... král měl tři dcery... zlatá rybko, splň mi tři přání... no, sedmero krkavců mi to nějak kazí. S číslem „tři" souvisí i můj rituál a talisman. Třikrát do roka razíme (nelekejte se - mince „nerazíme") ve trojici kamarádek na celodenní nákupy a na špacír po kavárnách a cukrárnách.

Pro štěstí nosím tři stříbrné prstýnky, které sundávám pouze tehdy, když zpracovávám těsto na cukroví. Nosit talisman volně v kabelce, tak ho ztratím při první příležitosti, znám se. Každý můj prstýnek mi připomíná něco nebo někoho milého - buď  zajímavý zážitek, nebo příjemného dárce.

A zvyk? Spíš zlozvyk, nebo obsese - při odchodu z domova opakovaně kontroluju, zda je vypnutý plyn.

hannah58

Určitě je lepší kontrolovat, zda je plyn vypnutý, než se ujišťovat, že jste ho tomu manželovi na noc skutečně zapnula. :-)

A jak jste na tom vy? Máte nějaký zvyk, rituál, talisman nebo jakoukoliv věc, bez níž nedáte ani ránu? Máte kamaráda/kamarádku, o které říkáte, že je vaším siamským dvojčetem? Řekněte o tom ostatním! Napište nám, jaká věc nebo zvyk k vám prostě neoddělitelně patří a jak jste k tomu přišla. Nosí vám v životě štěstí, nebo spíše starosti? Svůj příběh můžete doplnit i fotkou.

Co můžete vyhrát? Podívejte se ZDE.

  • Své příspěvky posílejte do dnešních 14.00 hodin na e-mail redakce@zena-in.cz. Došlé příspěvky budeme v průběhu dne uveřejňovat. Ty nejzajímavější odměníme!
Reklama