Kdo jinému jámu kopá...

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) o víkendu obvinil 32 (!) zaměstnanců společnosti ČEZ Měření, s. r. o. z vydírání. Obvinění údajně vstupovali bez povolení na pozemky odběratelů elektřiny a nutili je k zaplacení vysokých částek za „černý odběr“.

Zaměstnanci se měli dopouštět trestné činnosti v Olomouckém a Moravskoslezském kraji a ve středních a severních Čechách. Od dubna 2005 až do současnosti prý nejméně v 50 případech odpojovali odběratelům dodávky elektrické energie.

 

Obvinění údajně nutili odběratele přijít (často v noci) na pracoviště firmy ČEZ Měření, s. r. o., kde jim hrozili trvalým odpojením elektřiny, oznámením na policii a vysokou pokutou v případě, že nebudou spolupracovat. Lidé pak pod tímto psychickým nátlakem podepisovali smlouvy, ve kterých uznávali svůj dluh.

 

Zaměstnanci ČEZu, kterým hrozí až 12 let vězení, jsou stíháni na svobodě. ÚOOZ objevila při prohlídkách jejich domovů součásti policejních uniforem.

 

Společnost ČEZ Měření, s. r. o. vznikla v roce 2005. Její odbor netechnických ztrát se zaměřuje na odhalování černých odběrů elektřiny.

Reklama