Kvůli dnešnímu koncertu americké zpěvačky Madonny bude až do půlnoci na pražském Chodově uzavřeno 17 ulic, vjezd bude povolen pouze místním obyvatelům.

Kudy tudy na Madonnu?

K místu koncertu je možné dostat se po dvou trasách. První od stanice metra Chodov po Roztylské ulici, kde jsou pro chodce vyčleněné dva jízdní pruhy, zbylé dva budou sloužit pro auta. Od stanice Opatov bude pro pěší určena pravá polovina Chilské ulice.

V uvedeném úseku bude omezen vjezd a výjezd automobilů na Jižní Město, uzavřen bude i sjezd z dálnice D1 u Šeberova. Policie doporučuje mimopražským návštěvníkům, aby během dne zaparkovali v jiné části Prahy a k dopravě na koncert využili MHD.

Pořadatelé očekávají 40 000 diváků, kteří se na koncert budou muset dopravit hromadnou dopravou, protože v okolí není dost parkovacích míst. Metro proto posílí linky a v době největšího množství lidí zkrátí intervaly metra na 2 až 2,5 minuty.

Účastníci koncertu můžou pro cestu z koncertu využít pravidelné spoje. V regionální dopravě odjíždějí i v pozdních nočních hodinách vlaky z Prahy do všech hlavních směrů v hodinových, v některých směrech dokonce v půlhodinových intervalech. Poslední spoje vyjedou kolem půlnoci.

Na co se můžete těšit?

Madonna je proslulá svými koncerty, z nichž vždy udělá velkolepou show a přehlídku sexy kostýmů. Na koncertě, který bude zahájen v 19.00 hodin, by vedle písní z aktuálního alba Hard Candy neměly chybět ani největší hity z její bohaté kariéry. Zpěvačka již se stejným programem vystoupila v řadě evropských měst.

Podle playlistů z již odehraných koncertů dá Madonna na koncertě největší prostor poslednímu albu Hard Candy. Zároveň by však měla potěšit i fanoušky, kteří pamatují počátky její hudební kariéry. Chybět by tak neměly ani její hity Into the Groove, Holiday či Like a Prayer.

Madonna do programu zařadila i písně ze svého alba Ray of Light, za něž získala čtyři ceny Grammy. Vedle stejnojmenného singlu by mělo dojít i na píseň Frozen, která i v českých hitparádách před lety sklízela úspěch. Na koncertě zazní i píseň You Must Love Me z muzikálu Evita, která byla v roce 1997 oceněna Oscarem.

Madonna do Prahy dorazila z úterního koncertu v dánské Kodani. V následujících dnech svou hudební show představí fanouškům ve Varšavě, Mnichově, Budapešti, Bělehradě, Bukurešti a Sofii. Sticky & Sweet Tour vyvrcholí na počátku září dvěma koncerty v izraelském Tel Avivu.

Původně měla navštívit 25 měst, ale dvě zastávky jejího turné byly zrušeny. Ve francouzském městě Marseille její vystoupení znemožnilo zborcení konstrukce jeviště, při němž zahynuli dva dělníci. Koncert ve slovinské Lublani byl zrušen kvůli malému zájmu o vstupenky.

Kam dál?

Vyrazte na Madonnu!

Půjdete na Madonnu? Máte ráda její písně?

Reklama