Popová ikona Madonna prohlásila, že si možná osvojí další dítě z chudého afrického státu Malawi. Informaci přinesla agentura Reuters.

Madonna již před třemi lety adoptovala afrického chlapce Davida Bandu a nyní je možné, že rozšíří svou rodinu o dalšího potomka. "Mnoho lidí se domnívá, zvláště naši malawijští přátelé, že by měl mít David svou malawijskou sestru nebo bratra," prohlásila světově proslulá zpěvačka. Na otázku, zda skutečně přemýšlí o adopci dalšího dítěte, odpověděla: "Je to něco, o čem uvažuji. Ale udělám to pouze ve chvíli, kdy budu mít podporu malawijského lidu a vlády."

Adopce Davida před třemi lety byla pro Madonnu náročná a komplikovaná. Ujala se ho ve věku 13 měsíců poté, co jej jeho otec umístil do sirotčince po smrti své manželky a biologické matky dítěte. Madonna přiznala, že adopci doprovázela řada kontroverzních situací. Malawijský soud jí osvojení syna úředně schválil teprve v uplynulém roce.

Popová hvězda chce svému dítěti dopřát kvalitní a plnohodnotný život, ale na druhou stranu mu nechce bránit v poznávání jeho kořenů: "Je pro mě velkou prioritou, abych svého syna dobře vychovala a naučila ho leccos o světě, ale vždy musí být ve spojení se svou malawijskou kulturou," řekla zpěvačka a dodala, že její rozvod s filmovým režisérem Guyem Ritchiem rozhodně nepoznamená výchovu a zdravý růst jejich dětí. "Věřím v rodinu, takže jsme s Guyem přátelé. Oba souhlasíme s tím, že by naše děti měly mít hluboké vazby k oběma svým rodičům. Je to naše povinnost poskytnout jim rodinný základ," uvedla Madonna.

Zpěvačka má kromě malého Davida ještě dvanáctiletou dceru Lourdes z krátkodobého vztahu s trenérem Carlosem Leonem a osmiletého syna Rocca, který vzešel z jejího manželství s režisérem Guyem Ritchiem. Madonna a Ritchie oznámili svůj rozchod v říjnu 2008 a ješté téhož roku byli rozvedeni.

Reklama