Madonna natočila nový klip, v němž hodí granát po americkém prezidentovi Georgeovi Bushovi. Kromě toho je ve videonahrávce k písni American Life k vidění ještě střílení, atomové hřiby, plačící irácké děti a v jednom střihu se zpěvačka objeví na toaletě při vykonávání potřeby.

Válečný námět si Madonna pro svůj videoklip vybrala ještě předtím, než se konflikt skutečně rozpoutal. Chtěla v něm upozornit na to, že válkou se mezinárodní rozbroje řešit nedají, protože jediný, kdo na bojování doplatí, jsou obyčejní lidé. "Jděte do pr...!" zakřičí v závěru snímku Madonna a hodí po americkém prezidentovi granát. Ten však výbušninu zachytí a připálí si o ni cigaretu. Zpěvačka přesto tvrdí, že kontroverzní dílo není zaměřeno proti osobě George Bushe. "Není to žádná protibushovská kampaň. Chci tím jen demonstrovat své negativní stanovisko vůči válce," uvedla Madonna pro televizi NBC. Videoklip byl však den po evropské premiéře stažen. Madonna se obává toho, že by jeho sdělení mohlo někoho urazit. "Námět klipu jsme vymysleli ještě před válkou a nepřipadá mi teď pro takové poselství vhodná doba," uvedla. Pětiminutový klip zatím vysílala zatím jen jedna německá hudební stanice. Spojeným státům měl snímek být odepřen raději úplně. "Nechci, aby záběry někdo špatně pochopil," vysvětlila zpěvačka. Její postoj k válce prý zůstává stále neměnný. "Moje pocity jsou stále stejné: nejsem pro zbraně, ničení a násilí. Tento klip byl jen přáním, aby se našla nějaká alternativa proti válce. Nepodařilo se," řekla.

Píseň American Life je prvním oficiálním singlem z Madonnina nejnovějšího stejnojmenného alba (pochází odtud i "bondovka" Die Another Day). Už teď písnička boduje ve světových hitparádách. Podle agentury Radio and Record už nový hit urazil osmašedesát příček k vrcholu

Reklama