Možná už vám jméno italského lyžaře nic neříká, ale v Itálii je Alberto Tomba pořád pojem. Zvlášť ve Val di Sole neboli Slunečném údolí, které patří k italským Dolomitům. Tady totiž slavný Alberto debutoval ve světovém poháru v alpském lyžování.

A bylo to na svazích Madonna di Campiglio v roce 1985. Toto lyžařské středisko není známé samozřejmě jen kvůli Tombovi, ale hlavně kvůli skvělému lyžování. Tady si prostě lyžování užijete! I když u nás už je jaro, v Dolomitech leží haldy sněhu a lyžovat se tam bude ještě hodně dlouho, takže můžete vyrazit.

Přečtěte si také:

Madonně se říká Perla Dolomit, což se nedivím, a lyžařům slouží přes sto let. Dnes je tu pro milovníky zimních radovánek k dispozici více než 150 kilometrů sjezdovek, vyřádit se tu mohou lyžaři i snowboardisté, najdete tu i snowparky a lyžařské školy pro děti. A také mnoho restaurací, barů a občerstvení (mimochodem italské jídlo je výborné!).

A musím říct, že sjezdovky jsou tu opravdu perfektní. Vybere si každý, i úplný začátečník, většina sjezdovek je širokých, pohodlných a upravených. Můžete si vybrat z několika středisek, které jsou propojené lanovkami, nebo klidně jen celý den odpočívat na sluníčku... Val di Sole totiž není jen název, slunce tu svítí skoro pořád.

Ostatně to můžete vidět i na fotkách v následující FOTOGALERII (zobrazí se po kliknutí na kteroukoliv fotku):

Foto: Marie Paličková

A tady je ještě lákavá ukázka z Youtube:

Další články v magazínu:

Reklama