madonna-seznam.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Zpěvačka, skladatelka, herečka, tanečnice, autorka knih pro děti či módní ikona. To vše je Madonna, která si však svou slávu musela vydobýt. V pouhých pěti letech ji zemřela na rakovinu prsu matka a v roce 1978, když jí bylo dvacet let, se oprostila od otce, opustila školu a zamířila do New Yorku. S pouhými 35 dolary se začala živit jako servírka a postupně zasílala producentům své nahrávky. Už v roce 1983 jí vyšlo její debutové album. Od té doby si Madonna razila cestu ke hvězdám.

Mnoho žen v osmdesátých letech napodobovalo její jedinečný styl tím, že se oblékalo do krajkových topů a sukní navlečených na legíny. Nutností byly všechny možné barvy, náramky a spousta křížů. Vliv na tento Madonnin vzhled měla především umělkyně, módní návrhářka a stylistka Maripol.

Co se však týče jejího stylu, Madonna, si během své kariéry vyzkoušela mnohé. Začala u bláznivých barev, kdy ladila nemožné, později přesedlala na pohodlné až usedlé denimové modely, následovala fáze v duchu disco s blyštivými body, které následně vyměnila za šortky a krátké topy ve stylu hip hopu. V současné době zpěvačka opět boří veškerá tabu a obléká se do vyzývavých a provokativních modelů jí vlastních.

Madonna.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Vdaná byla Madonna celkem dvakrát, poprvé za herce Seana Penna a druhým manželem byl scénárista a režisér Guy Ritchie. Dohromady má Madonna šest dětí.

Patnáctého července mělo být zahájeno její sedmiměsíční turné, které bylo zamýšleno jako oslava její více než čtyřicetileté kariéry. Turné ovšem muselo být odloženo, a to kvůli těžké bakteriální infekci, kterou zpěvačka několik týdnů před jeho začátkem prodělala. Začátkem července Madonna na Instagramu uvedla, že je „na cestě k uzdravení“ a že „se teď soustředí na své zdraví“.

Zdroj info:instagram Madonna, eonlineelletheguardianirozhlas, wikipedia

Reklama