Madeta se snaží myslet na všechny zákazníky. Vyrábí sýry, v nichž je laktóza rozložena naprosto přírodním způsobem v důsledku zrání, které v sýrech přirozeně probíhá. Navíc ale nabízí celou řadu dalších produktů, u kterých jsme šetrným způsobem pomocí enzymu přidaného do výroby rozložili laktózu na glukózu a galaktózu.

Ve variantě bez laktózy Madeta nyní vyrábí Jihočeské pomazánkové, Jihočeský cottage natur, smetanového Lipánka, jogurt Nature bez příchuti a jahodový, Jihočeskou zakysanou smetanu. A také úplné novinky: Lahůdku na zahradních jahodách a Jihočeský polotučný tvaroh. Řadu bezlaktózových produktů však hodlá i nadále rozšiřovat. Tak uvidíte, kdy na vás z regálu vykoukne další „delaktik“ produkt od Madety.

Výrobky se sníženým obsahem laktózy si mohou vychutnat i lidé, kteří intolerantní vůči laktóze nejsou. Často mají mnozí mylnou představu, že nebudou mít tu správnou chuť stejně jako některé bezlepkové výrobky. Bezlaktózové produkty od Madety však chutnají úplně stejně jako klasické. Někdo jen může u bezlaktózových produktů vnímat lehce nasládlejší chuť, která je dána štěpením laktózy.

Pokud vše shrneme, bezlaktózové produkty od Madety:

  • skvěle chutnají
  • obsah laktózy mají nižší než 0,01 procenta
  • mají plnohodnotné složení
  • jsou vhodné i pro spotřebitele bez intolerance laktózy

Madeta. Tak chutná mléko.

Reklama