Madeira patří spolu s Porto Santo k hlavním ostrovům madeirského souostroví. Je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky a 978 km od Portugalska.  Rozloha Madeiry je 741 km. Z  260 000 stálých obyvatel jich rovných 120 000 žije v hlavním městě ostrova - Funchalu. Zdejší příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro celoroční pobyt. Rtuť teploměru dosahuje 20 °C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24 °C. Teplota vody se pohybuje od 17 °C v zimě po 23 °C v létě. Navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud.

Na Madeiře se vyskytuje unikátní flóra: na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu. Nikde jinde neuvidíte v takovém množství  kvést orchideje, lilie, magnólie, azalky...... Nejvýraznější  rostlinou je však dračinec neboli dracéna. Některé druhy jsou až 2000 let staré. Příroda vás na Madeiře obklopuje doslova na každém kroku. Turisty rovněž zaujmou suvenýry, zvlášť proutěné výrobky a ruční práce.

Na ostrově je rovněž pamatováno na sportovně založené návštěvníky. Madeira je rájem pro vyznavače turistiky. Nádherné scenérie se před vámi objeví ve vnitrozemí v horách. Z nejvyšších vrcholů ostrova Pico Ruivo a Pico do Arieiro je nezapomenutelné sledovat okolní krajinu. Pokud dáváte přednost jiným druhům sportu, nabízí se vám možnost vyzkoušet paragliding, horská kola, jízdu na koni, tenis či pro odvážnější zdolat skalní stěnu. Nezapomnělo se ani na vyznavače golfu. Ostrov má dvě golfová hřiště. Santo da Serra je umístěno v lese, téměř 700 m nad mořem, a pravidelně hostí významné evropské turnaje. Druhé hřiště bylo otevřeno v roce 1993, pouhých 15 minut jízdy od hlavního města Funchalu. Samozřejmostí pro Madeiru je nepřeberné množství vodních sportů např. vodní lyže, surf, windsurfing, potápění, vodní skútr, parasailing, plachetnice, vodní banán...


Výborné jsou i podmínky na rybolov. Pro milovníky historie je jako stvořené hlavní město Madeiry - Funchal. Malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou. Z pobřežní strany je chráněno sopečnými úbočími. V úzkých dlážděných uličkách se tyčí domy s balkony, zatímco na strmých kopcích nad městem jsou rozesety bílé vily. Přestože se tady nestaví žádné výškové budovy, je Funchal turistickým centrem ostrova. Za pozornost jistě stojí centrum města, kde jsou k vidění překrásné stavby, kostel a muzea.

 

 

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

MADEIRA

LETENKA & POBYT & AUTO NA 7 DNÍ

 

ODLETY:

 

16.9., 23.9., 30.9., 7.10., 14.10., 21.10.

 

HOTEL

PAUL DO MAR****

14.990,- Kč bez stravy

15.990,- Kč se snídaní

Dítě do 12 let na přistýlce 6.990,- Kč

 

Ceny jsou za 1 osobu a zahrnují:

Charterovou letenku Praha – Funchal – Praha s leteckou společností Travel Servis , 7x ubytování ve dvoulůžkových studiích.

 

Ceny nezahrnují:

Letištní taxy + 2 490,- Kč + palivový příplatek + 1 390,- Kč, připojištění SPORO + 330,- Kč, OPTIMAL + 390,- Kč

 

Poznámka:

Uvedené ceny platí při cestování minimálně 2 dospělých osob společně.

Minimální věk pro půjčení auta je 23 let, minimálně 1 rok řidičský průkaz

 

Pokud vás tato nabídka zaujala, pak můžete kontaktovat cestovní kancelář

Snail Travel www.snailtravel.cz