Možná ale některé překvapí, že toto vesměs poklidné, malé lázeňské městečko s největším termálním jezerem na světě nabízí v letních měsících natolik bohatý program pro rodiny s dětmi, že je tak skvělým řešením rodinné dovolené.  Přesvědčte se sami.

hevizkoupani.jpg

Vodní ráj

Koupání za pomoci gumových kruhů v termálním jezeře, jehož teplota v létě dosahuje až 38 °C, rozhodně nikoho neurazí a vy si můžete být jisti, že vaše starší ratolesti si v něm určitě nebudou stěžovat na studenou vodu. A když je toto unášení se cirkulující vodou přestane bavit? V letních měsících je přímo u jezera otevřen bazén pro děti do 12 let. Nejenže se mohou do sytosti vyřádit ve vodě, ale jakmile začnou mít dlouhou chvíli, mohou se u bazénu zapojit do zábavných animátorských programů. Stejně tak si zde můžete dát něco dobrého k jídlu a samozřejmě si dopřát zmrzlinu.

Zábava, i když venku prší

Zkazilo se počasí a začalo pršet? Nevadí, pro vaše děti i vás je připraven vnitřní hrací prostor, kde si děti mohou kreslit či si můžete společně zahrát některou z deskových her. A ani koupání v dešti není problém. Většina hotelů celoročně provozuje bazény různých velikostí a atrakcí a vůbec nevadí, že v nich nebydlíte. Za malý poplatek vám umožní vstup do svých bazénů kdykoliv během dne.

hevizdetihelma.jpg

Odhalte dětem svět vykopávek

Nemusíte cestovat do Říma či Řecka, i v blízkém okolí Hévízu totiž můžete s dětmi vyrazit k vykopávkám. Vila Rustica v nedalekém Egregy pochází z doby římské říše. Římané obývali okolí jezera Hévíz v období mezi 1. až 4. stoletím a archeologické průzkumy odhalily zbytky menších římských budov na rozloze téměř 1 000 m2. Po výletu do historie se během pár minut můžete přesunout na dětská hřiště nebo na náměstí před muzeem, kde během léta probíhá mnoho akcí právě pro rodiny s dětmi.

Den plný dobrodružství

Na cestě do Keszthely se nachází  Adventure park, kde si nejen děti mohou užít mnoho zábavy. Tento zábavný park nabízí 35 hřišť různých úrovní, od juniorů přes seniory až po extrémní. Vyzkoušet si zde můžete i lukostřelbu či si jako rodina užít minigolf, pétanque nebo se dozvědět něco o rybaření na nedalekém Balatonu. Maminky a milovníky flory pak jistě potěší i přítomnost zahradnictví.

hevizdetiserm.jpg

Víkendové letní festivaly pro rodiny s dětmi

Během léta neexistuje v Hévízu v podstatě víkend, kdy by se přímo v centru nebo u vstupu do muzea Egregy nekonal pro děti nějaký program. Ať už jsou to různé lidové hry, loutková představení nebo různá hudební představení. Samozřejmou součástí programu jsou i stánky s řemesly.

Hurá na kolo nebo zkuste segway

V případě, že jste se rozhodli nebrat s sebou kolo a váš malý sportovec nevydrží sedět a dožaduje se cyklovýletu, nezoufejte. Služby ve městě jsou na vysoké úrovní a kolo pro sebe i své děti si zde bez problémů můžete půjčit. Díky rozvětvené síti cyklostezek se pojede příjemně vám i vašim dětem. A pokud se už nikomu nebude chtít šlapat, zkuste segway, na kterém mohou jezdit děti od osmi let, ty menší pak můžete usadit do speciálního vozíku a táhnout je na segway za sebou.

Rodinné výlety za poznáním i zvířaty

Výlety a procházky kolem města i do okolí nevyžadují předchozí přípravu a všechny cesty jsou velmi dobře značené turistickými značkami a rozcestníky. V okolí městečka Hévíz se nachází řada zřícenin hradů. Za zmínku stojí Tátice, Szigliget či  Sümeg, kde můžete s celou rodinou na vlastní kůži poznat a vyzkoušet středověkou minulost. Krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely. Místní zámecké muzeum Helikon má svou stálou výstavu myslivosti, zajímavým tipem je bez pochyby muzeum dopravy či návštěva zvířecího parku. V centru města Keszthely se pak nachází muzeum loutek, historické panoptikum nebo šnečí parlament.

Zmrzlina, zmrzlina a ještě jednou zmrzlina

Zmrzlina neodmyslitelně patří k létu. Jen těžko spočítáte, na kolika místech je možné si ji v Hévízu koupit. Navíc se ve většině případů jedná o ručně vyrobenou zmrzlinu z lokálních zdrojů. Vyzkoušet si můžete točenou, kopečkovou stejně jako si ji nechat natočit do ručně vyráběných a pro Maďarsko typických trdel.

hevizbazen.jpg