Architekt Bořek Šípek (60) se dal konečně slyšet, proč po deseti letech vztahu opustil matku svého syna Artura zpěvačku Leonu Machálkovou (42). Vadilo mu, že je o 18 let mladší než on, a tak vyměnil mladici za krásnou důchodkyni, která v Praze osobně doprovázela herce Alaina Delona na ples v opeře. Teď je konečně spokojený.

m

„Mezi mnou a Leonou to bylo všechno fajn, ale náš osmnáctiletý rozdíl vedl automaticky ke kompromisům z obou stran. A mně prostě došlo, že ty kompromisy jak pro ni, tak pro mě nejsou dobré," řekl v rozhovoru pro týdeník Instinkt. Leoně vadilo stýkat se stále s Šípkovými příteli – starci jeho věku. A tak si architekt místo mladé ženy našel přítelkyni svého věku a je spokojený. „Žena, kterou jsem poznal a se kterou mám teď vztah, je stejně stará jako já,“ říká Bořek o  Čechošvýcarce, bývalé honorární konzulce v Ženevě, Zuzaně Mausové, která je zároveň blízkou přítelkyní rodiny exprezidenta Václava Havla.  

Šípek v prvním rozhovoru, který po rozchodu poskytl, mimo jiné prozradil, že luxusní mezaninový byt na Strahově za 12 milionů korun nechal Machálkové a sám bydlí v půjčeném bytě od kamaráda. I když to mezi milenci již nějakou dobu skřípalo, zpěvačka rozchod těžce nese a dodnes o něm není schopna mluvit.

Může být velký věkový rozdíl skutečně taková překážka?

Reklama