Jiří Macháček (42), který si zahrál titulní roli v novém filmu Jana Hřebejka Nestyda podle bestselleru Michala Viewegha, sám sebe pokládá za spořádaného muže. Přitom si zahrál pořádného nevěrníka a musel v Nestydovi natočit i několik milostných scén.

„Ale až na výjimky mě na plátně erotika nudí. V roli Nestydy jsem se ovšem filmovému sexu nemohl vyhnout. Největší to bylo s maďarskou herečkou Evou Kerekéšovou, která předtím nikdy žádnou milostnou scénu netočila. A tak jsme se den před natáčením sešli a povídali si, jak na to půjdeme. Řekl jsem jí, kdybych zašel moc daleko, aby mi to řekla. A ona pravila, že tato dohoda jí vyhovuje. Nakonec to zvládla skvěle, byla okouzlující," svěřil se Macháček, který si v Nestydovi zahrál roli televizního moderátora počasí Oskara, jehož nakonec vedení televize vyrazí.

„Problém toho Oskara je v tom, že se má hodně rád a chce si užít své utkvělé představy o svobodě, kterou měl někdy v postpubertálním věku. Ale zjišťuje, jak je těžké tu svobodu ve věku čtyřicátníka realizovat," vypráví herec.
 
V Nestydovi si také milenku hlavního hrdiny zahrála Emília Vášáryová.

„To byl pro mě fakt zážitek, ona je charismatická žena a úžasná herecká partnerka. I když se jí do role vůbec nechtělo, protože jsem o generaci mladší, nakonec na postavu uznávané zpěvačky Nory přistoupila. A naše milostné scény jsou sice decentní, ale nezapomenutelné," podotýká Jiří.

Teď, po oficiální premiéře, vyráží Macháček na turné se svou kapelou MIG 21.

„Je to docela náhoda, že právě nyní začínáme se šňůrou koncertů souběžně s premiérou filmu. Teď se tedy budu věnovat chvíli muzice a zároveň budu věřit, že Nestyda nastaví zrcadlo těm chlapům ve středním věku, kteří nevědí, co s životem," tvrdí Macháček.

Čtěte naši recenzi s množstvím oficiálních ukázek:
Ten chlap je Nestyda!

Reklama