Příspěvek od čtenářky s nickem macasev začíná krásnou prázdninovou vzpomínkou na babičku, jak spolu cíchy kropily a vytahovaly. A jak to dělá ona dnes? To už si přečtěte.  

Milé ženy-in

při přečtení dnešního tématu, mi před očima naskočila prosluněná zahrada, mezi stromy natažené šňůry a na nich plápolají bílé cíchy....

Ne, nemám tu představu z žádné reklamy na jakýsi úžasný prášek. Je to moje prázdninová vzpomínka na babičku. Jako malá holka jsem babičce musela pomáhat. Věšet, kropit a potom vytahovat. To se vzaly rohy a jakoby se přetahovaly a vytahovaly. Proč se to dělalo, to už nevím, ale vím že to byla velká legrace, protože babi občas cukla víc, mně se rohy vysmekly a už jsem se válela v trávě....

Ale vrátím se zpátky k cíchám mým. Máme rádi bavlnu, pokud možno kvalitní. Zda je hladká nebo krep neřeším a v zimě já a dcerka musíme mít flanel, abychom nezmrzly.

Barvy si děti vybírají samy a nám vybírám ložní já, aby se mi líbilo. Bohužel „výbava“ od mamky, nad kterou jsem jako náctiletá kroutila očima, už pomalu, ale jistě po téměř dvacetiletém manželství bere za své, tak nákupy jsou stále častější.

Postele ráno vždycky jen protřepu a rozhodím. Máme ložnici v patře, kde nikdo jiný než my nechodí.

Jakmile je venku krásně, nejlépe o víkendu, rázně zavelím a za chvíli mám u pračky čtyři hromádky. Praní zvládne pračka a já už jen věším venku na sušák. Hezky ho protřepu ,abych později měla ušetřenou práci. Než prádlo uschne, přehodím přes plot deky a polštáře,aby vyschly. Navečer opět zavelím a každý si posbírá to svoje, postel si povlékne a už se jen těším jak půjde večer do hajan – takže nežehlím. Pouze, když ukládám do skříně a to je málokdy.

V zimě věším na mráz, lehce vlhké přežehlím a nechám u topení doschnout.

Na ložním prádle, ať je jakékoliv barvy či materiálu, mám ráda vůni sluníčka....

Krásné sny ve voňavých cíchách vám všem přeje 
macasev

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Děláte to dobře, ale ten úvod byl stejně nejhezčí. Taky jsem tuto činnost s babičkou mockrát absolvovala, kropení, natahování – a později ještě také chytání sluníčka do peřin, jak ona říkala.
Děkuji za pěkný tematický příspěvek a přeji krásný voňavý den.
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama