Moc hezky se k dnešnímu tématu vyjádřila také pisatelka s nickem Macasev. Více se dozvíte, když kliknete na její příspěvek.

Nikdy jsem netoužila mít cenné starožitné jídelní servisy, uložené ve skříních, používané na vánoce. Ale o hrníčky se švestkami, do kterých nám babička vařila bylinkový čaj nebo dávala kozí mlíko, abychom (my z města) neměli souchotě, o ty jsem bojovala jako lev. Co na tom, že jeden neměl ouško, další měl odprýsknutý okraj, ale umějí vyčarovat tu vůni kuchyně a babiččinu náruč.

A soška baletky, která stála na sekretáři babičky z města- zase jsem malá holka, babička se chystá do velkého divadla, kde takové baletky budou tančit a až budu větší, vezme mě s sebou.

Máminy náušnice s modrými kamínky, se kterými byla ta nejkrásnější maminka na světě. Její sklenička na kávu, ze které jsem už jako větší potají upíjela.

Šicí stroj, na kterém jsem našlapala snad sto kilometrů, než mi povolily nasadit jehlu.

Keřík šalvěje a kopec tzv. Srdíček, které jsem dostala od babi na zahrádku k našemu novému domku.

Památky snad ani ne, spíš obyčejné věci. Jsou to nitky navracející do minulosti, vyvolávající pocity bezpečí a lásky těch, co už s námi nejsou.

Macasev

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Pěkné, takové poetické. Moc hezky jste to napsala a jsem ráda, že jste si prostřednictvím dnešního tématu tak krásně zavzpomínala.
Mějte pěkný  den
Saša

Téma dnešního dne: Památky po (pra)rodičích

  • Máte doma nějakou památku po mamince, po babičce, po tatínkovi, po dědečkovi, po tetě, pratetě…, na kterou nedáte dopustit?
    A nemusí jít o velké věci. Ale třeba i o prstýnek, náramek, knihu, památník…

Pište a klidně posílejte i fotografie (nejvýš dvě)
Budu se těšit

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: Kriminálním románem autorky Gillian Flynnové: Temné kouty a k tomu přidáme i antiperspirační krém Rexona.

ddddd

Reklama