Jako dítě jsem sbírala papírové ubrousky. Moje vášeň pohltila i mou maminku a tetu, a tak mi přinášely úlovky od známých i z různých cest.
Maminka měla neteř v Maďarsku, a když měla přijet k nám na návštěvu, maminka ji poprosila, aby nějaké přivezla. Zřejmě maminku ale špatně pochopila, protože když otevřela jednu tašku, byla plná ubrousků, ale jen dva druhy. Takže jsme měli ještě celý rok do čeho balit svačiny.
 
U nás kdysi nebylo ubrousků mnoho, a když se objevil nějaký vzorek, dal se sehnat i v několika barevných provedeních

Zato ubrousky z Německa byly nádherné a objevovaly se na nich nejrůznější vzory s nápisy nebo obrázky k různým příležitostem.


Můj nejvzácnější ubrousek byl z Japonska na hedvábném papíře.


Později jsem na sbírku neměla čas, tak jsem ji pečlivě uložila a oprášila až po 35 letech.
Moje kolegyně učila rodinnou výchovu, a tak jsme po domluvě udělaly výstavku. Děvčata mi pomohla ubrousky roztřídit, popsat a spočítat. A já tehdy vlastně zjistila, že jich mám 685. 
Výstavka měla takový ohlas, že se na ni chodili dívat i rodiče a děti mi do školy přinášely nové a nové kusy, které jsem ještě dodnes nestačila ani zařadit. A ještě i teď, když už jsem doma, mi známí a kamarádky občas něco přinesou. Vždyť teď je všude v obchodech ubrousků dost a mají překrásné tisky.


Mám takovou představu a přání, že jednou všechny ubrousky zalisuju do folií, protože některé už ztratily původní barvu, a uskutečním třeba znovu výstavku.
 
 
OlaSm
Máte můj obdiv - takovou sbírku dá práci udržet! Ať se vám povede váš plán s fóliemi!
Také jako Ola uchováváte své "poklady"?

 

Dnes"

SBÍRÁME

CÉČKA, POHLEDY, ZNÁMKY, NÁLEPKY...
Co jste sbírali?
Prodávali jste, vyměňovali, kradli?
Máte dodnes něco schované?
Sbírají vaše děti?
A co vy?
napište na:
redakce@zena-in.cz

Reklama