Malé děti prospí hodně času. Na jaké matraci by měly spát?

matrace

Spánek tvoří u dětí výraznou část života a proto je potřeba jeho kvalitě věnovat obzvlášť velkou pozornost. Na jaké matraci spí vaše miminko či batole? Naši nejmenší jsou také daleko citlivější k použitým materiálům. Jelikož se jejich tělo teprve vyvíjí, je důležité poskytnout mu k tomu co nejlepší podmínky a na matraci rozhodně nešetřit.

Spaní dětí má svá specifika. Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj spíše pevnější typ matrace, který poskytuje dobrou oporu jejich páteři. Matrace by měla také počítat s růstem dítěte a nebýt tedy příliš výrazně zónovaná.

matrace

Největší část dne prospí novorozenci. Spánkem tráví až 20 hodin denně a je tedy na místě volit pro ně takovou matraci, která jim tento čas maximálně zpříjemní. Pokud tedy vybíráte matraci pro miminka do dětské postýlky, dbejte na to, aby matrace byla především vyrobena z vhodných a kvalitních materiálů. Ideálním materiálem pro nejmenší děti je kvalitní PUR pěna, která má odpovídající tuhost i prodyšnost. Důležitý je snadno udržovatelný potah s možností praní na 60° C, ideálně na 90° C. Existují i matrace vhodné pro alergické děti, které díky speciálnímu složení pěny omezují výskyt roztočů, udržují suché prostředí uvnitř a zabraňují i případnému tvoření plísní.

matrace

Naším tipem je matrace Eliška – najdete ji na této stránce, kde si ji můžete rovnou objednat od odborníků na trhu – JMP Studia zdravého spaní.

Matrace Eliška je vyrobena ze speciální pěny CELLPUR. Jádro matrace obsahuje přírodní celulózu, která na sebe váže vlhkost, rychle ji odpaří a zajistí tak příjemné a suché klima matrace. Potah matrace je snímatelný a dle typu ho lze prát na 60 nebo 90° C. Struktura matrace zajistí i její výtečné provzdušnění.

Přibližně od 2 až 3 let se již děti často stěhují do větších postelí a je tedy nutné jim i v tomto případě dopřát kvalitní matraci. Ani zde není na místě šetřit nebo pořizovat matraci z druhé ruky, kde hrozí zvýšený výskyt nebezpečných bakterií či dokonce plísní. Takže rám postele je možné podědit, matraci nikoli! Opět je při pořízení nové matrace zásadní kvalita materiálů, ze kterých je matrace vyrobena. Rozměrově se již vyplatí pořídit „dospělou“ velikost matrace – děti rychle rostou a matrace jim tak vydrží až do teenagerského věku.

matrace

Ať už máte tedy doma čerstvé miminko nebo odrostlejšího potomka, vytvořte mu vždy podmínky pro zdravý a klidný spánek, který je v tomto období jedním ze základních pilířů správného vývoje a kvalitního života.

JMP Studio zdravého spaní®

Reklama